Ve městě pod Černou věží nechyběli oba rekordmani „klatovského plácku“ – Tomáš Štverák a stále aktivní futsalista plzeňského Interobalu Michal Holý. „Mezi hlavní favority byl považován i Tomáš Toth, který na nedávném Czech Open skončil na 2. místě, kde těžce prohnal také světovou jedničku z Dánska Anderse Bollerupa,“ podotkl Frous.

Otevřeného turnaje se za krásného letního počasí zúčastnilo celkem 27 hráčů, včetně sedmi dětí. Turnaj (náct)iletých nakonec ovládl Šimon Dudla, který porazil Vladimíra Kantu mladšího až v dodatečném rozstřelu. „Oba totiž měli po 38 jamkách shodný počet bodů,“ upřesnil Michal Frous. Bronzovou medaili pak vybojovala Nikola Pelnářová, jediná dívka na turnaji.

První klatovský turnaj ve fotbalgolfu vyhrál Tomáš Toth. Foto: Michal FrousZdroj: Deník / Martin Mangl

Hlavní turnaj dospělých měl dramatický scénář až do konce. Celkovým vítězem se stal Tomáš Toth, který dokázal turnaj dokončit s celkovým výsledkem -4 a na stříbrnou příčku měl velký náskok osmi kopů. Druhé místo obsadil Milan Mašín (FGK Slavia Praha), bronzový pohár si domů odvezl Michal Holý.

„Michal až do poslední chvíle pomýšlel na vítězství, ale pokaženou jamkou číslo 17 své ambice na vítězství zahodil a nakonec se musel spokojit až se třetím místem, protože v dodatečném rozstřelu podlehl právě stříbrnému Milanu Mašínovi,“ doplnil Frous.

Premiérový ročník Klatovy Open se tak vydařil na jedničku. Ve školní terminologii bychom dodali – s hvězdičkou. Pochvalovali si ho samotní hráči i organizátoři. „Vítězům moc gratulujeme a doufáme, že se za rok na stejném místě opět shledáme,“ uzavřel Michal Frous, jenž se sám do turnaje zapojil v roli soutěžícího plejera.