„Pořadatel JBR enduro team Klatovy letos připravil kratší soutěžní kolo, které se pojede podle výkonnostních kubatur, ale jak jsme se dozvěděli, soutěž nebude o nic lehčí než minulé roky, a tak se mají diváci i účastníci na co těšit. Opravdu se domnívám, že si obě strany – diváci i jezdci – přijdou na své," řekl ředitel soutěže Jan Benda.

,,Po výborné spolupráci s obecními úřady Pačejova, Olšan, Myslíva a Maňovic se nám podařilo zařadit na trať nové úseky, a tak bude soutěž letos opravdu zajímavá. Asi nejzajímavější budou pro diváky crosstest v Olšanech ,,Za pekárnou", technický úsek za Milčicemi, průjezd endurotestem ve Strážovicích na závodišti ,,Na transgáči", ale i další úseky se budou líbit. Všechny jsou, dle současného trendu, postaveny tak, aby divák nemusel jít dále než 150 metrů od svého automobilu," pokračoval ve výčtu lákadel Benda.

Soutěž odstartuje v Pačejově. Zajímavé budou už přejímky, které začínají v 8 hodin v centru soutěže v Pačejově Nádraží. Soutěž začíná startem do spojovací etapy v 11 hodin.

Podrobnější informace se příznivci dozví na www.enduro-jbr.cz nebo přímo na místě startu u kulturního domu.

„Pačejovské enduro má pověst jako velmi náročné, a tak se snažíme udržet tuto pomyslnou laťku stále stejně vysoko. Je pravda, že se právě proto na naši soutěž stále vracejí příznivci náročných závodů. Na startu se objeví například přední jezdci z JBR enduro teamu i jiných klubů a velkým lákadlem jsou jezdci vysoké jezdecké úrovně z Německa včetně Julie Baumanové. Očekává se tuhý boj mezi jezdcem JBR enduro teamu Janem Bendou a členem klatovského ETK Františkem Ferusem. Proto se domnívám, že na enduru v Pačejově nemůže chybět žádný příznivec pravého endura," dodal ředitel.