Přípravy na jubilejní XXX. ročník Rally Agropa, kterou tradičně pořádá Automoto klub Pačejov, jsou v plném proudu. Nad tím letošním ročníkem, jehož centrem dění budou opět Horažďovice a Sušice, města, která se stala nedílnou součástí Rally Agropa, převzal záštitu předseda vlády České republiky Mirek Topolánek.


V pátek 5. září proběhnou jako v předchozích letech v areálu horažďovické firmy Autospol Plus od 15.30 hodin administrativní a technické přejímky soutěžních posádek. Na ně pak na horažďovickém náměstí naváže oblíbená předstartovní show. Otevře ji domácí hudební skupina Nektar Boys v 18.30 hodin. Součástí programu bude rovněž představení nejatraktivnějších posádek třicátého ročníku Rally Agropa. Celá show vyvrcholí zhruba ve 21.30 hodin slavnostním hudebním ohňostrojem. Po celou dobu bude pochopitelně na náměstí zajištěno občerstvení. K prodeji budou i programy rally a čerstvě vydaná publikace Rallye a Pačejov – Pačejov a rallye, která detailně mapuje historii předchozích devětadvaceti ročníků.


„V souvislosti s touto akcí bude v pátek od dopoledních hodin uzavřena ulice před budovou městského úřadu, odpoledne pak prostory přilehlého parku kvůli přípravám ohňostroje. Ve večerních hodinách neparkujte z bezpečnostních důvodů svá vozidla na náměstí, aby nedošlo k jejich případnému poškození,“ uvedl Tomáš Cihlář z pořádajícího Automoto klubu Pačejov.


V sobotu 6. září budou prostory horažďovického náměstí a Ševčíkovy ulice uzavřeny pro běžný provoz, neboť zde bude start a cíl rally, a to v době od 8.00 do 18.00 hodin.


Rovněž Sušice se stala v posledních letech významným partnerem rally a jejím dalším centrem. V areálu bývalých kasáren Pod Kalichem bude od pátku 5. září od 18.00 hodin zřízeno servisní parkoviště soutěžních automobilů. Tento servis bude samozřejmě pokračovat i po celý den konání rally – v sobotu 6. září. Sledovat práci jednotlivých servisních týmů bude jistě velkým zážitkem pro každého diváka, který v sobotu servis navštíví.


„Ve spolupráci s Městským úřadem v Sušici a díky pochopení vedení radnice je pro návštěvníky připravena úplná novinka. Na parkovišti před sušickým stadionem bude probíhat v době od 11.00 do 14.00 hodin přeskupení soutěžních vozidel. Z tohoto důvodu bude část parkoviště od rána uzavřena.

Věříme, že celá akce se stane součástí bohatého pouťového programu a upozorňujeme v této souvislosti na zvýšený provoz vozidel a z toho vyplývající nutnost dodržování všech bezpečnostních předpisů,“ upřesnil informace pořadatel, který se za organizátory touto cestou omlouvá za způsobená omezení všem, kterých se nějakým způsobem dotknou. „Veškeré informace o jubilejním třicátém ročníku Rally Agropa najdete na www.rallyagropa.cz,“ dodal Tomáš Cihlář.