Nejprve vyhrála otevřené mistrovství Varšavy v Polsku a pak triumfovala také na WAKO poháru v Praze, prestižní soutěži v disciplíně K1. Ještěže drobná bojovnice, se kterou byste se ale nechtěli pustit do křížku, trénuje průběžně celý rok – covid, necovid. Do Polska totiž jela na poslední chvíli.

„O mistrovství Varšavy v Polsku jsem se dozvěděla týden a půl před jeho konáním. Na poslední chvíli jsme vlastně ani nevěděli, jestli tam pojedeme. Nakonec ale všechno klaplo a my vyrazili,“ uvedla ranařka.

V její váhové kategorii do 52 kg bojovalo šest žen. Bylo tedy jasné, že pokud chce Strnadová zlato, musí vyhrát tři zápasy. „Všechny se mi nakonec podařilo vyhrát a přivézt do Čech první místo,“ rozplývala se.

I přesto, že se o účasti na akci v hlavním městě Polska vznášely otazníky, byla Strnadová dobře připravená. „Snažím se v přípravě zůstat po celý rok, takže jsme poslední týden před šampionátem ladili jen detaily. Soupeřky v Polsku byly velice kvalitní, ale mně se naštěstí podařilo najít slabinu každé z nich,“ byla moc ráda.

Klára Strnadová ve Varšavě.Zdroj: archiv Kláry Strnadové

„Znovu zažít po delší pauze pocit vítězství, je pro mě tou největší odměnou. Na zápasy jsem se už moc těšila a každý z nich si užila,“ doplnila.

Poté ji čekal WAKO pohár v Praze, což je jedna z velmi prestižních soutěží v K1. „Letošní rok se i kvůli koronaviru bohužel nepřihlásilo tolik závodníků. I přesto jsem ve své váhové kategorii měla alespoň jednu soupeřku,“ oddechla si, že do Prahy nejela zbytečně.

Klára Strnadová ve Varšavě.Zdroj: archiv Kláry Strnadové

Soupeřkou Strnadové byla Erika Stanoeva z Liberce, se kterou klatovská rodačka změřila síly v září na MČR. A i když byl zápas bez diváků, vysílala ho sportovní stanice Sport 5. „Soupeřku se mi nakonec podařilo porazit na body a získat krásný pás. Jsem moc ráda, že i přes momentální těžkou situaci se takové turnaje pořádají, byť za přísných hygienických podmínek,“ pochvalovala si fighterka, která tak rok zakončila dvěma výhrami.

„Do konce roku už mě asi nic nečeká a další závody? Nevím, kdy budou. Bohužel se teď zase všechno ruší nebo přesouvá, takže nic není jisté,“ vysvětlila s tím, že už ji letos čekají jen Vánoce.

„Na ně se těším i ne. Na Vánocích se mi líbí pohoda a klid u rodinného krbu, ale absolutně nesnáším ten blázinec kolem toho. Abych byla upřímná, nejraději bych se na Vánoce někam ztratila,“ dodala s úsměvem čerstvá vítězka poháru WAKO v disciplíně K1 a držitelka zlaté medaile z otevřeného šampionátu Varšavy v kategorii do 52 kilogramů.