Běžecký závod na pět km pořádá místní rodák Pavel Štěpáník, vítěz Běhu klatovskou kolonádou, poslední akce započítávané do Ešus ligy, okresního seriálu běhů mimo dráhu a také extraligový atlet plzeňské Škody.

„Žiju v Olšanech a už deset let tady běhám úplně sám. A tak mě napadla myšlenka uspořádání závodu pro více lidí. Nejprve jsem to bral tak, že by z toho mohl být určitý druh “sranda-závodu“, ale starostovi se tento nápad líbil, a tak jsme se rozhodli, že uděláme první ročník Olšanské pětky,“ prozradil Deníku Pavel Štěpáník, jenž závod pořádá ve spolupráci se třemi rodinnými příslušníky.

Startovné na místě činí 100 Kč. Registrovat se předem (80 Kč) můžete také na e-mailové adrese olsanska.petka@email.cz. První tři závodníci v každé kategorii obdrží medaile a věcné ceny, absolutní vítěz si domů odnese také pohár.

Start hlavního závodu je ve čtyři hodiny odpoledne. Již o hodinu dříve startuje dětský běh pro zdraví. Pro aktéry i ostatní přihlížející je připraven bohatý doprovodný program, jako je například hod sudem pro dospělé nebo skákací hrad pro malé děti. Po vyhlášení výsledků je na programu losování ceny z tomboly.