„Dva roky po sobě musíme opustit tradiční květnový termín a přesunout Krále Šumavy na konec léta. Doufáme, že v srpnu již bude pořádání venkovních akcí uvolněno a nebude svázáno protiepidemickými pravidly. Navíc termín po mistrovství ČR v XCE a tři týdny před mistrovstvím ČR v XCM určitě přivede na start do Klatov nejen široké masy amatérských závodníků a závodnic, ale i českou maratonskou špičku mezi muži i ženami,“ uvedli klatovští pořadatelé s tím, že připraveny budou osvědčené trasy a organizačně vždy skvěle připravená sportovní akce.

Na Krále Šumavy – memoriál Františka Šraita, který za předpokladu ústupu pandemie, napíše 28. srpna 2021 už svůj 28. díl, se stále můžete registrovat. A to on-line na stránkách www.authorkralsumavy.cz v sekci přihlášky.

Král Šumavy MTB 2020.Král Šumavy MTB 2020.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Zatím naplánované trasy mají vzdálenost 105, 70, 45 a 22 km, nicméně konečná podoba tratí bude upřesněna nejpozději měsíc před startem samotného závodu.

Závodníci jako obvykle startují na vlastní nebezpečí. Jsou povinni dodržovat pravidla MTB maratonu, pokyny pořadatelů a obecně platné právní předpisy se zvláštním důrazem na zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Povinná je pochopitelně správně upevněná bezpečnostní přilba po celou dobu závodu. Pořadatelé z Klatov navíc doporučují lékařskou prohlídku a úrazové pojištění pro den závodu.

Králem Šumavy na nejdelší trase se vloni stal jezdec z KTM MTB Factory Team Matthias Alberti, jenž do cíle dorazil v čase 4:41:53,1. Šanci na obhajobu bude mít jistě i letos. Doufejme…

Lukáš Zahradník.
Zahradník: Nepatřím k pesimistům, ale mám obavy také o start následující sezony