VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezident nevěřil do posledního míčku

KLATOVY - Cílem klatovského nováčka je udržet se v prvoligové tenisové soutěži družstev

19.7.2008
SDÍLEJ:

Úspěšné družstvo tenistů LTK TJ Klatovy, které vybojovalo první ligu. Vzadu zleva stojí: Milan Janoušek, Petr šátral, Klára Vyskočilová, Tereza Szafnerová, Vladislav Koch〜man, Richard Hlavsa, Petr Šnejdar, vpředu zleva jsou: Zdeněk Joza a Pavel Čihák.Foto: S. Janoušková

Historického úspěchu dosáhl tenisový LTK TJ Klatovy. Jeho A družstvo totiž vyhrálo druhou ligu, čímž si pro nadcházející sezonu zajistilo účast v prvoligové soutěži.


A to je nemalý důvod k tomu, abychom se v klubu, který má téměř dvě stovky členů a který se jako jediný z Klatov může pyšnit prvoligovou příslušností, na chvilku zastavili Tím nejpovolanějším k takovému rozhovoru je šéf LTK TJ Klatovy Richard Hlavsa. Zkušený trenér a ostřílený tenisový matador, který byl i v uplynulé sezoně připraven zaskočit za chybějícího hráče, na což nedošlo, nyní stojí v čele klubu už třetím rokem. A také on má lví podíl na obrovském úspěchu klatovského tenisu.


Konec druholigové soutěže jste přirovnával k dobře napsané detektivce. Byla cesta do první ligy tak dramatická a těžká?
Byla. Vlastně až do posledního zápasu nikdo netušil, jak to všechno dopadne. A to bylo zásluhou nového pravidla, podle něhož nerozhodují vzájemné zápasy dvou soupeřů s rovností bodů, ale celkové skóre. To zároveň přispělo k dramatičnosti. Nevím, zda ke spravedlivosti, ale soutěž tak byla rozhodně atraktivnější. Hrálo se opravdu až do posledních čtyřher.


Kdo byl tahounem družstva?
Tým je velice vyrovnaný. Tradičně se ale opíráme o děvčata, na jedničce je Klára Vyskočilová, která v této sezoně v dvouhře ani jednou neprohrála. Stejně dobře si vedla Tereza Szafnerová, která u nás hostuje ze Slavie Plzeň.


Kdy jste začal věřit v postup?
Když Vláďa Kochman vyhrál poslední míč.


Co pro vás osobně zmiňovaný poslední a vlastně zlatý míč znamenal?
Že to všechno k něčemu bylo. Je to velmi příjemné, vždyť první liga, pokud vím, se v žádném sportovním odvětví v Klatovech nehraje.
Byl jsem také velice rád a potěšilo mne, že i poslední souboje se odehrávaly v duchu fair play. Všechny týmy, kterým už o nic nešlo, hrály v kompletních sestavách a naplno. Měli jsem určité obavy z jakési regionální výpomoci třeba severočeských klubů, ale opravdu nikdo nikomu nic nepustil.
Povedlo se vám postoupit hned po dvouletém účinkování ve druhé lize. S jakým cílem jste šli do právě uplynulé úspěšné sezony?
Stejně jako vloni, udržet se. Takže jsme získali značný bonus.


Co je cílem pro nadcházející prvoligovou sezonu?
Jako letos pro druhou ligu, udržet se. Je to už opravdu velká soutěž, svědčí o tom fakt, že ji hraje ze západních Čech jen Slavia Plzeň a teď i my.


Co postup do první ligy znamená pro klatovský tenis?
Určitě největší úspěch v historii tenisu v našem regionu.


Je velký rozdíl mezi první a druhou ligou?
První liga se už hraje turnajově, protože se vychází z toho, že hráči už nemají tolik času, aby soutěž na jaře hráli každou sobotu. Jezdí totiž po turnajích po celém světě. Proto se vše odehraje turnajovým systémem, kde se na podzim v několika skupinách vždy utkají čtyři týmy. Vítězové pak hrají mezi sebou o postup, poražení o udržení.


Pokud se týká kvality soutěže, samozřejmě proti druhé lize určitý rozdíl je znát To už vychází ze známých jmen hráčů na soupiskách a jejich postavení jak na českém, tak na světovém žebříčku.


Nebude mít jiný systém soutěže vliv na výkonnost hráčů?
To myslím, že ne. Věřím, že i když mistrovské souboje proběhnou během jednoho týdne a na podzim, hráči se dobře připraví a budou v herní pohodě. Nejdůležitější tady bude zdraví hráčů.


Vyšší soutěž určitě představuje i větší finanční náročnost. Dokážete pokrýt novou prvoligovou sezonu?
Budeme muset. Už nyní pracujeme na shánění peněz na příští sezonu. Bez sponzorů to nešlo, nejde a nepůjde.


Uvažujete o posílení družstva?
Ne. Kdo si první ligu vybojoval, ať si ji i hraje. Potřebujeme jen, aby základní kádr čítal tak sedm mužů a asi tři ženy. Je to přece jen náročnější soutěž, a musíme počítat i s možnými zraněními. Zejména, když někteří už nejsou nejmladší.


Představte nám úspěšné tenisové A družstvo LTK TJ Klatovy.
Na soupisce figuruje šestadvacet tenistů, tedy maximum, kolik jich můžeme zapsat, hrál ale především základní kádr.
Vedoucím mužstva je na jedničce hrající Milan Janoušek (ročník 1978), který začal s tenisem trošku později, protože se věnoval více hokej. Teď už se tenisu ale věnuje nejen jako hráč, ale už i jako výborný trenér. Je to tenista, který se opírá o vynikající bekhend a z hokeje si přinesl i dobrou fyzickou kondici.


Suverénně nejmladším členem v mužích je na dvojce nastupující Petr Šátral (1989). Je velkým příslibem do budoucna, zahrál několik vynikajících zápasů, ale podával i nevyrovnané výkony. To srovná čas.


Nejzkušenějším hráčem týmu je trojka Martin Šnejdar (1979). Tenisu se věnuje celý život, je vynikajícím deblistou a jeho předností je servis, forehand a už zmiňovaná zkušenost. V závěru soutěže měl potíže se zraněním a na výkonu družstva to bylo znát.


Nejstarším je Pavel Čihák (1971). Hraje na čtvrtém místě a je to z kluků asi největší bojovník. Je vynikající běžec, který nedá ani jeden míč soupeři zadarmo a prakticky nezkazí, každý bod si soupeř musí vybojovat sám.


Útočný tenis předvádí Vladislav Kochman (1979). Je to takový tenisový střelec, který těží z výborné fyzičky - také hrál dříve hokej. Pokud mu hra jde, je pro diváky radost sledovat jeho zápasy. Kdyby se tenisu věnoval ještě víc, dokázal by, když má den, porazit kohokoli.


V jednom zápase nastoupil i dorostenec Martin Šafařík (1990), další příslib do budoucnosti, a hrál velmi dobře.


Mezi zástupkyněmi něžného pohlaví je suverénně nejlepší naše jednička Klára Vyskočilová (1990), také ještě dorostenka, která v mistrovské sezoně ve dvouhře neztratila ani jeden set. Má všechno, co hráčka jejího věku má mít, pokud vydrží, a to především když se jí vyhnou zranění, bude hodně dobrá. Má tenisovou budoucnost teprve před sebou.


Tereza Szafnerová (1982), která je u nás na hostování ze Slavie Plzeň, také všechny dvouhry vyhrála. Je to zkušená hráčka a na její přímé údery je radost se dívat. Je i vynikající deblistkou, byla mistryní České republiky ve čtyřhře.


Nemáte v plánu postupně zapracovat do A týmu mladší hráče?
Jak už jsem řekl, ti, co si první ligu vybojovali ji také budou hrát. A mladí nadějní tenisté, jako už zmiňovaný Šátral či Šafařík, už v kádru jsou, Klára Vyskočilová je také ještě letos dorostenka. V B týmu jsou pak další mladí hráči, Jirka Pšajdl, Zdeněk Fogl - oba jsou též ročník 1990.


Postup dokazuje, že se klatovský tenis ubírá správným směrem. Je to ta nejlepší odměna a vlastně i vizitka dobré práce nejen samotných hráčů, ale také všech těch, kteří v klatovském tenisu pracují.
Určitě, oddíl má výborný realizační tým. Je tam hodně lidí, kteří se o běh oddílu starají, sportovní ředitel Jiří Pšajdl, ekonom Jiří Stuna, z trenérů pak již jmenovaný Milan Janoušek , Petr Šátral, Jiří Kuchárik, zástupce vedoucího mužstva A Zdeněk Joza, správce Simeon Ruža a řada dalších. Jejich práce je pro prosperitu oddílu rozhodující.


Velký dík patří úplně všem. Děkuji hráčům za vynikající přístup k reprezentaci našeho města, stejně tak jako všem těm, kteří na tenisu pomáhají. Děkuji také všem sponzorům, bez jejichž podpory by tento historický úspěch - postup do první ligy – nebyl možný.


Nezatíží postup do první ligy klub dalšími nutnostmi. Například odpovídá areál s kurty a jeho zázemí u Čedíku požadavkům této soutěže?
Požadavkům sice téměř odpovídá, ale určitě ne současným trendům. Proto plánujeme především rekonstrukci stávající klubovny, která je už třicet let stará. Také potřebujeme ještě další dva dvorce. Máme velmi silnou členskou základnu, hlavně mládeže, a stávajících sedm kurtů prostě nestačí. Hodně nám, a to hlavně v zimě , pomohla nová nafukovací tenisová hala na Domažlickém Předměstí. Ale pokud chceme pořádat mezinárodní a i prvoligové zápasy, je povinností mít devět dvorců. Už na ně část peněz z dotace máme, spoléháme také na podporu města. Práce nás tedy čeká opravdu dost a chceme mít vše hotové co nejdříve.


Co vás čeká v nejbližších dnech?
Shánění dalších sponzorů, především již se zaměřením na první ligu a také pro naplnění také dalších plánů.
Máme celkem osm závodních družstev a na podzim chceme začít s projektem Baby tenis, díky němuž bychom zapojili již drobotinu ve věku šest až sedm let, což je nyní celosvětový trend.


Nádhernou podívanou nabídlo finále mužské dvouhry Wimbledonu mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Sledoval jste jej?
Samozřejmě, vydržel jsem celý zápas. Bylo to něco úžasného. Byl to nejhezčí tenis, jaký jsem v životě kdy na trávě viděl a jaký se dá asi v současné době hrát.


Komu jste fandil?
Vítězství jsem přál Federerovi, ale o ten rozhodující kousek byl přece jen lepší Nadal.

Autor: Yvetta Musílková

19.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 9 150 Kč Pomocní skladníci POMOCNÝ SKLADNÍK - brigáda. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč, mzda max. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pomocný skladník - brigáda (DPP), úvazek 6 hodin, POŽADUJEME: dobrá fyzická kondice, zodpovědnost, pečlivost, smysl pro dobře odvedenou práci, NÁPLŇ PRÁCE: jednoduché balení výrobků pod vedením zkušenějšího kolegy, nakládka a vykládka materiálu, NABÍZÍME: zaučení, práce v malém pohodovém kolektivu, zkrácený úvazek, příspěvek na dopravu, zázemí stabilní společnosti, možnost nákupu výrobků za velmi zvýhodněné ceny, MZDA: max. 10 000 Kč, KONTAKTNÍ OSOBA: p. Matějčková, tel. 733 133 146, email: personalni@2pservis.cz. Pracoviště: 2p servis s.r.o. provozovna sušice nádražní ul., Nádražní, č.p. č.e. 580, 342 01 Sušice 1. Informace: Ilona Matějčková, +420 733 133 146. Výroba - Výroba Nástrojař 15 500 Kč Nástrojaři a příbuzní pracovníci ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Agenturní zaměstnání, krátkodobé zaměstnání, Pracoviště: Dobler Metallbau s.r.o. + okres Klatovy, VŘ pro účely ÚP se bude konat 9.11.2018 od 9:00 hodin v prostorách kontaktního pracoviště Klatovy. , POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav , práce v hluku, základní znalost výkresové dokumentace, Kontakt možný e-mailem nebo telefonicky (po - pá 10 - 12 hodin). Osobní kontakt po předchozí domluvě.. Pracoviště: Lavoro agency s.r.o. - dobler metallbau, Klatovská, č.p. 627, 340 22 Nýrsko. Informace: Viktória Szakálas, +420 773 022 286. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají ŘIDIČ/KA AUTOBUSU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk.D, praxe vítána, možnost práce na částečný úvazek., Výhody: přeprava rodinných příslušníků zdarma., Kontakt: Štálich Vratislav, tel. 602336815, Šlachta Josef, tel.602336814, e-mail:autobusyvkj@seznam.cz, Způsob prvního kontaktu: telefon, e-mail. , Místo pracoviště: Klatovy, Nýrsko.. Pracoviště: Autobusy vkj s. r. o. - pracoviště, ul. 5. května, č.p. 137, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vratislav Štálich, +420 727 828 530. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 23 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PŘÍMÁ OBSLUŽNÁ PÉČE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: , - základní vzdělání (do 18 měsíců ode dne nástupu je nutné doplnit si kvalifikační kurz pro PSS, pokud uchazeč nemá odbornou způsobilost),, - trestní bezúhonnost, - očkování proti žloutence typu B - s nástupem alespoň 2 dávky, PRACOVNÍ DOBA: 12ti hodinové směny bez nočních směn, nerovnoměrně rozvržená pracovní doba, fond pracovní doby 40 hodin týdně, NÁPLŇ PRÁCE: komplexní obslužná péče o osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením, NABÍZÍME: zaměstnanecké benefity z FKSP (např. příspěvek na stravování, na penzijní připojištění, na rekreace, šekové poukázky na kulturu, sport a vitaminové prostředky), 5 týdnů dovolené, mimořádné a pololetní odměny, pro přijatého zaměstnance nabízíme byt pro 1 osobu k pronájmu , Konakt: Svejkovská Hana 376 571 270, h.svejkovska@dozpbystrice.cz, k.simkova@dozpbystrice.cz. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením bystřice nad úhlavou, příspěvková organizace, 340 22 Nýrsko. Informace: Hana Svejkovská, +420 376 571 270.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kam na Klatovsku za sportem

Ze zápasu Strážov (v modrém) a Sušice B.

Strážov přehrál rezervu Sušice

Klatovy zdolaly favorizovaný Most

Klatovy – Po dvou porážkách v řadě na ledě soupeřů zabrali. Hokejisté Klatov porazili v sobotním duelu 16. kola druhé ligy favorizovaný Most 5:4 po prodloužení a stáhli v severní skupině třetí nejvyšší domácí soutěže ztrátu na právě druhý Most na rozdíl pouhých dvou bodů.

Zimní ligu fotbalových amatérek vede bez ztráty Křeč Mochtín

Klatovsko – Po dvoutýdenní odmlce pokračovala ve sportovní hale v Plánici Zimní liga fotbalových amatérek.

Rezerva hokejových Klatov zničila Kaznějov

Klatovy – Co zápas, to minimálně bod. Hráči rezervního týmu hokejových Klatov letos zkrátka válí. A naposledy to na vlastní kůži pocítili hráči Kaznějova, kteří do Klatov cestovali k 6. kolu Krajské ligy.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT