V prvním utkání zvítězily Západočešky doma 3:1 na sety, ve druhém klání uspěl ve sportovní hale ZŠ Čapkova stejným poměrem soupeř.

„V prvním zápase měly soupeřky z Příbrami problémy s naším podáním a kvůli nepřesnostem na přihrávce nemohly předvádět svojí kombinační hru. Nám se navíc dařilo v útoku a konečně se nám také povedlo vyhrát dvě těsné koncovky. To vedlo k naší výhře 3:1, ze které máme obrovskou radost,“ libovala si klatovská kapitánka Eva Petrmichlová.

Volejbalistky klatovského klubu (na archivním snímku hráčky v tmavších dresech) se o body s příbramským Baníkem rozdělily.Volejbalistky klatovského klubu (na archivním snímku hráčky v tmavších dresech) se o body s příbramským Baníkem rozdělily.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Druhé utkání začalo podobně, první dva sety byly velmi vyrovnané. Poté ale soupeřky zpřesnily příjem, nám navíc drobíček docházely síly, a prohrály jsme 1:3,“ hodnotila volejbalistka druhý díl vzájemné bitvy.

Společný snímek skupinky běžců z Klatovska. Na Apeninském poloostrově si Tomáš Dolejš se svými kolegyněmi z Eaglovice teamu mimo jiné zaběhli silniční půlmaraton.
V Ešus lize jsme jedna velká rodina, pochvaluje si běžec Tomáš Dolejš

Klatovanky se tak na závěr podzimu dočkaly první výhry, ale v novém kalendářním roce budou mít co dělat, aby druhou ligu udržely. V průběžné tabulce se totiž se ziskem pouhých čtyř bodů nacházejí na posledním místě, s šestibodovým mankem na českobudějovickou Slavii.

Jan Šrail doběhl v Itálii na třetím místě. Teď už vyhlíží start nového ročníku seriálu v dálkových bězích na lyžích.
Mrazivá příprava na jedničku. Šrail doběhl v Itálii na skvělém třetím místě

Klatovy ale předem nic nevzdávají, proti Příbrami si dokázaly, že to jde. „Další zápas nás čeká až v polovině ledna (západočeské derby v Domažlicích – pozn. autora), první výhra je tedy skvělou motivací do tréninků během vánoční přestávky,“ dodal klatovská hráčka Petrmichlová.

Výsledky 13. a 14. kola: SK Volejbal Klatovy – TJ Baník Příbram 3:1 (27, -20, 12, 23) a 1:3 (-20, 27, -15, -13), SK Volejbal Domažlice – VSK Slavia JU České Budějovice 3:0 (16, 23, 18) a 3:2 (16, -14, -14, 17, 12), Bohemians Praha – Volejbal Plzeň B 3:1 (-23, 19, 13, 17) a 1:3 (20, -25, -23, -22), ČVUT Praha – TJ Kralupy 3:1 (-22, 18, 24, 20) a 3:0 (18, 19, 25).

2. liga žen, skupina A.2. liga žen, skupina A.Zdroj: ČVF

Finále turnaje ve hře FIFA21, který uspořádala Viktoria Plzeň. Tomáš Partyngl skončil třetí.
Klatovský fotbalista válí i s ovladačem. Na turnaji v Plzni skončil bronzový