Právě 17. prosince se nedaleko Klatov koná již 8. ročník běžeckého závodu s názvem Předvánoční ŘAKOM. Závod na 5 kilometrů pořádá agilní TJ Sokol Dolany v čele s legendární běžeckou lokomotivou Karlem Voráčkem.

28. ročník Běhu kolem Práchně v Horažďovicích.
Běh kolem Práchně ovládli klatovští atleti Ondřej Teska s Vendulou Haladovou

Prezentace proběhne v hostinci místního dolanského sálu od 9.15 hodin, start závodu, který bude společný pro muže i ženy, je naplánovaný na 10.30 hodin. Profil trati je tvořen polními cestami i silnicí, startovné na akci činí 100 Kč. Nejlepší běžci v každé kategorii získají láhev vína, zkrátka nepřijdou ani nejlepší "Dolaňáci" - tedy muž a žena přímo z malé obce na Klatovsku.

8. ročník závodu Předvánoční ŘAKOM se blíží.8. ročník závodu Předvánoční ŘAKOM se blíží.Zdroj: Marcela Ištványiová

„Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za zdravotní stav způsobilý pro tento výkon. Závod v Dolanech se uskuteční za každého počasí," uvedl hlavní organizátor Karel Voráček, u něhož v případě potřeby dostanete i více informací, a to na telefonním čísle 604 321 702.

Předvánoční ŘAKOM bude tak trochu generálkou před posledním závodem letošní Ešus ligy (okresní seriál běhů mimo dráhu) - tradičním Vánoční během pod Černou věží, který 26. prosince pořádá Triatlon Klub Klatovy.

Týden hokeje, Klatovy (HC Klatovy), 22. listopadu 2022.
FOTO, VIDEO: Děti si hokejový den na zimáku v Klatovech užily, podívejte se