Přehlídkou krásných automobilů nedávné minulosti se stala ADAC – Bayerwald – Rallye Classic, jedna z nejnáročnějších německých soutěží pravidelnosti, jejíž účastníci projížděli v pátek večer také Kdyňskem.

V soutěži, jejímž pořadatelem byl AC Bad Kötzting, čekalo na posádky celkem 14 zvláštních zkoušek, kde bylo nutné co nejpřesněji dodržovat stanovenou průměrnou rychlost a tím také předepsaný čas průjezdu daným úsekem.

„Koráb znám ze svých návštěv Rallye Šumava a Historic Vltava Rallye. Tato trať se mi moc líbila, a tak jsme se rozhodli ji zařadit do naší rallye,“ vysvětlil nám organizační vedoucí soutěže Herbert Pongratz, proč tato prestižní německá rallye pravidelnosti letos poprvé zamířila korábskými serpentinami dolů do Kdyně.

Patronem soutěže je pravidelně bývalý mistr světa v rallye Walter Röhrl.

Letos přijel osobně, ujal se role startéra, a to ne pouze symbolicky, ale poctivě vyslal na trať všech 53 posádek.

Po odstartování posledního vozu věnoval chvíli času rozhovorům s pořadateli a diváky.

Po zmínce, že má dodnes v Čechách fanoušky, kteří si jej stále pamatují z jeho startů na Rallye Vltava, tento legendární jezdec ožil.

„Na Rallye Vltava si dodnes pamatuji, jel jsem ji v první polovině 70. let dvakrát. To byla rallye! Tolik náročných a poměrně dlouhých rychlostních zkoušek dnes už moc často nebývá,“ zavzpomínal závodník, který tenkrát na šumavských silnicích bojoval o titul mistra Evropy.

„Chtěl bych prostřednictvím vašich novin pozdravit české fanoušky, kteří si mne ještě pamatují,“ dodal na rozloučenou Walter Röhrl.

Jan Pek