Osmnáctiletému šampionovi ve čtyřhře juniorů hejtman gratuloval, poděkoval a vedl s ním zhruba půlhodinový přátelský hovor. Poté tenista z Úlic, který je členem Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje, poskytl Deníku rozhovor.

Už jste vstřebal vítězství ve Wimbledonu?

Už konečně ano. Je to skvělý pocit, protože Wimbledon je hodně sledovaný. A navíc výhra je pro mě motivace pracovat dál, abych se dostal co nejdříve na co nejvyšší úroveň.

Jak jste si užíval finále?

Na finále jsme se s deblovým kolegou Jirkou Lehečkou poctivě připravovali. Soupeřům jsme sebrali podání, ale pak jsme svůj servis prohráli. Za stavu 5:5 jsme znovu získali brejk. Myslím si, že i za vyrovnaného stavu jsme byli lepší. První set jsme vyhráli 7:5 a ve druhém jsme také hráli lépe. Za stavu 4:4 jsme soupeře brejkli.

Co se vám honilo hlavou po vítězném míčku?

První pocity byly, že jsme vyhráli. Soustředili jsme se na zápas, abychom ho vyhráli. Nesoustředili se na to, o co se hraje, protože to je pak těžší na psychiku.

Bylo těžší vyhrát Wimbledon nebo v lednu Australian Open?

Více nervózní jsem byl v Austrálii, protože jsem hrál první grandslamové finále.

Ceníte si více triumfu na Wimbledonu nebo na Australian Open?

Grandslam je grandslam. Cením si je stejně. Ale je pravda, že Wimbledon má tradici, takže je asi něco víc.

Australian Open jste vyhrál se Svrčinou, ale Wimbledon s Lehečkou. Proč jste vyměnil parťáka?

Po Australian Open Svrčina jezdil na jiné turnaje dospělých než já. Pak jsme spolu hráli na French Open, ale tam se nám nevedlo. Dohodli jsme se, že se rozejdeme. Tak jsem se domluvil s Jirkou Lehečkou.

Jaký program vás teď čeká?

Challenger v Praze a v Liberci. Potom turnaj z okruhu Futures, což je nižší kategorie než Challenger. Všechno je v kategorii dospělých. Na konci srpna pojedu na US Open juniorů, kde bude opět mojí prioritou singl. Nicméně se s Lehečkou pokusíme vyhrát i čtyřhru.

Tato sezona je vaší poslední mezi juniory?

Ano. Příští rok už s ohledem na věk nemohu hrát za juniory. Budu jezdit na turnaje dospělých Futures a Challenger a sbírat body do žebříčku.