V té má klatovský okres hned dva zástupce – SC Klatovy a Rudý Koně z Horažďovic. Klatované odehrají v sobotu své zápasy v Plzni v hale Slavie VŠ Plzeň, horažďovičtí borci pojedou o další body do tabulky bojovat do haly ZŠ ve Františkových Lázních.

Horažďovicím patří prozatím dvanácté místo. Svou pozici budou chtít vylepšit v zápasech proti desáté rezervě Sokolova a neomylnému lídrovi z Florbalové školy Plzeň B. Klatovští hráči, kteří se zatím nacházejí na jedenácté příčce, narazí v Plzni na záložní tým FBC Plzeň a další klub ze západočeské metropole – Forsee.

„Je to trošku složitější, protože soutěž se hraje jednou za dva týdny, a my jsme vzhledem k lichému počtu účastníků v minulém kole nehráli. Téměř měsíc jsme tedy jen trénovali. V sobotu nás na Slavii čekají dva soupeři, se kterými se rozhodně dá hrát. Forsee známe z minulé sezony, s nimi to byly vyrovnané boje. Na druhou stranu netuším, jak jsou na tom teď. To ukáže až samotný zápas. S FBC Plzeň B to bude záležet hlavně na tom, v jaké sestavě se v Plzni představí a kolik hráčů povolají z hlavního týmu. V tabulce ale mají při stejném počtu zápasů o bod více než my, takže se jich nebojíme,“ říká trenér klatovských mužů David Hlaváček.

A za jaký bodový zisk ze sobotních konfrontací by byl rád? „Samozřejmě, že bychom rádi získali plný počet bodů, ale určitě budu rád, když ani jeden zápas neprohrajeme a třeba jen remizujeme. Pořád se učíme. Před měsícem jsme dostali šestnáct gólů od Stoda, to bylo špatné. Ale na hráčích vidím, že už to dávno hodili za hlavu, navíc oproti tomu zápasu se nám uzdravili marodi, takže budeme mít kompletní dvě lajny, a tak by to mělo být,“ dodává na závěr spokojený kouč Hlaváček.

Víkendový program okresních zástupců v regionální lize – sobota 8.00: FBC Plzeň B – SC Klatovy, 11.30: Rudý Koně Horažďovice – Florbal Sokolov B, 12.30: SC Klatovy – FBC Forsee Plzeň, 14.30: Florbalová škola Plzeň B – Rudý Koně Horažďovice (Klatovy hrají v Plzni na Slavii, Horažďovice ve Františkových Lázních).

DOROSTENCE ČEKÁ LIBEREC A KADAŇ

Ke svým dalším duelům ve vodách první dorostenecké ligy florbalistů vyrazí v sobotu hráči florbalového oddílu SC Klatovy. Oba zápasy, které klatovské naděje tohoto týmového sportu odehrají, se uskuteční na severu Čech v Kadani. Svěřenci trenéra Jana Hořkého mají za sebou v probíhajícím premiérovém ročníku čtyři zápasy, ze kterých vytěžili čtyři body za vítězství proti poslednímu teplickému DDM a remízu s vedoucím Ústí.

„Do Kadaně pojedeme po úspěších v minulém kole v dobré náladě a rádi bychom výsledky proti Teplicím a Ústí potvrdili i na severu Čech. Zároveň si však uvědomujeme, že nás ani s domácím týmem, ani s Libercem nečeká nic jednoduchého. Týmy v této soutěži jsou vyrovnané a troufnu si říci, že každý může porazit každého. Rozhodně ale chceme uspět, to je samozřejmost,“ ujišťuje fanoušky Klatov trenér prvoligového dorostu Západočechů Jan Hořký.

Víkendový program Klatov v 1. lize dorostenců – sobota 11.30: SC Klatovy – FBC Liberec, 14.30: FBC DDM Kati Kadaň – SC Klatovy (oba zápasy se hrají v Kadani).