Tým Dynama České Budějovice ve složení Jan Vondrášek a Ladislav Štěpař ovládl sobotní nohejbalový turnaj dvojic dorostu O pohár města Horažďovice. Celá akce odstartovala čtyřdílný seriál Poháru Českého nohejbalového svazu dorostu.

Do Horažďovic se sjela takřka kompletní republiková špička. Pořadatelům z nohejbalového oddílu NC Hapon Horažďovice se přihlásilo 17 dvojic včetně několika juniorských mistrů světa. Jihočeské duo zvítězilo naprosto po zásluze, když v turnaji nenašlo přemožitele. „Jeli jsem sem s cílem dostat se mezi nejlepší čtyřku, konečný výsledek tak předčil naše očekávání,“ prohlásil polař vítězného týmu Jan Vondrášek, který v letošní sezoně oblékne druholigový dres Horažďovic.

Těsně pod vrcholem zůstaly obě favorizované dvojice Sokola I Prostějov, které si na sever Moravy odvezly pomyslné stříbro a bronz. Až na čtvrtém místě skončil papírový adept na vítězství, duo pražské Kotlářky Putík - Cibulka. Ti v semifinále nestačili na pozdější vítěze a frustraci z porážky nezahnali ani v souboji o bronz.

Ze čtyř základních skupin postupovala do osmičlenného pavouka vždy dvě nejlepší družstva. Bohužel se to nepodařilo ani jedné ze tří horažďovických dvojic. „Voruda a Knebl sice sebrali set vynikajímu Prostějovu, ale vzápětí prohráli se Žďárem nad Sázavou a své účinkování uzavřeli zbytečnou remízou s Počerady. Další dvě naše dvojice se přesvědčily o tom, že kvalita špičkových družstev je pro nás zatím v nedohlednu,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér David Boška. Za branami čtvrtfinále ovšem zůstali třeba i loňští bronzoví medailisté z republikového šampionátu dvojic Zruč/Senec nebo pražská Solidarita.

„Ověřili jsme si, že jsme schopni uspořádat takhle kvalitní mládežnickou akci. Ani přítomní diváci v tělocvičně ZŠ v Blatenské ulici určitě nelitovali, zejména odpoledne měli možnost vidět opravdu špičkové zápasy. Spokojeni byli i zástupci Českého nohejbalového svazu, kteří měli nad turnajem dohled. Rád bych poděkoval všem sponzorům i těm, kteří se na zdárném průběhu podniku podíleli. Za rok bychom rádi uspořádali druhý ročník,“ zhodnotil průběh turnaje David Boška z klubu NC Hapon Horažďovice.

Z dobré náhry dá bod i kopyto, říká vítěz

Spokojenost z dobře odvedené práce. Tak by se daly charakterizovat pocity českobudějovického Jana Vondráška těsně po vyhlášení vítězů sobotního turnaje v Horažďovicích. Nejen že s parťákem Ladislavem Štěpařem úvodní díl Poháru Českého nohejbalového svazu vyhráli, ale navíc se skvěle uvedl před zraky vedení, sponzorů i spoluhráčů ze svého nového angažmá. V letošní sezoně totiž bude hájit barvy druholigového Haponu Horažďovice, kam přichází na hostování z Dynama České Budějovice.

„I z tohoto důvodu jsem rád, že jsem se na turnaji mohl takhle předvést. Předtím jsme s Láďou hráli jeden turnaj ve Vlašimi, který se nám povedl tak napůl. Po vítězství ve čtvrtfinále jsme si začali věřit, ale pořád jsme nepřemýšleli o medailích. Když jsme ale v semifinále porazili favorizované Putíka s Cibulkou z Kotlářky Praha, už jsme doufali, že zvládneme i finále. A vyšlo to…,“ ohlédl se za podařenou akcí letos devatenáctiletý defenzivní hráč. V Horažďovicích ovšem ukázal, že mu není cizí ani precizní zakončení. „Hrajeme systém poctivá práce v poli, kdy ani jeden z nás není jedničkou v týmu, což je asi naše výhoda. Oba jsme léta hráli na pozicích nahrávačů, takže tohle nám problém nedělá. No a jak se říká, když je dobře nahráno tak ten bod už dá i kopyto.“

Obléct dres Horažďovic znamená pro loňského juniorského mistra světa z Přerova novou výzvu. „Je tady skvělá parta. Určitě budeme chtít hrát ve druhé lize o nejvyšší příčky. Doufám, že se nám při troše štěstí povede proniknout do baráže o postup,“ přeje si Vondrášek.

(hh)