Toho se kromě domácích basketbalistek zúčastní také reprezentantky Finska, Izraele a Srbska. A právě se Srbkami načnou svěřenkyně trenéra Viktoria Pruši svou pouť klatovským turnajem. A to již v pátek od 19.15 hodin.

Česká basketbalová reprezentace dívek U18 - archivní fotogalerie z FIBA U18 Women´s European Challenger, který vloni pořádaly rovněž Klatovy.Česká basketbalová reprezentace dívek U18 - archivní fotogalerie z FIBA U18 Women´s European Challenger, který vloni pořádaly rovněž Klatovy.Zdroj: archiv cz.basketball

„Na turnaj do Klatov se moc těšíme. Vzhledem k tomu, že nám vrcholí příprava na evropský šampionát, potřebujeme se začít konfrontovat v zápasových podmínkách a tento turnaj bude tím pádem ideální prověrkou našich aktuálních sil. Pozvali jsme si soupeře tří odlišných herních stylů, čímž se budeme snažit navodit stejné podmínky jako na samotném mistrovství a vyzkoušet reagovat na soupeře v rychlém zápasovém sledu,“ uvedl pro web České basketbalové federace (ČBF) trenér českých lvic.

Tereza Krejčiříková ze Slavie v zápase proti slavnému Arsenalu Londýn.
Odchovankyně lubského fotbalu zařídila Slavii vítězství nad mladíky Žižkova

„Oba účastníci divize A - Finsko a Izrael, ale i silné Srbsko, které vyhrálo minulý rok Challenger právě v Klatovech, jsou zárukou kvality nejen z pohledu našeho herního konceptu, ale i divákům, kteří si najdou cestu do haly. Po prvním sparingu v Chorvatsku víme, kde je potřeba se zlepšovat a snad konečně v kompletním složení bude vidět progres v naší hře. Věříme, že diváci si najdou cestu do haly a vytvoří nám opět skvělou atmosféru, díky které se do Klatov rádi vracíme," doplnil Pruša. Jak si jeho svěřenkyně na turnaji povedou?

Program Poháru města Klatov (dívčí reprezentace do 18 let) – pátek 16.30: Izrael – Finsko, 19.15: Česko – Srbsko, sobota 16.30: Srbsko – Izrael, 19.15: Finsko – Česko, neděle 10.30: Srbsko – Finsko, 13.15: Česko – Izrael.

Archivní fotogalerie - Kráva Cup 2021.
Oblíbený Kráva Cup nabídne zajímavé souboje nohejbalových trojic