Domácího prostředí využili k vítězství nejen ženy Sokola Chudenice, ale i starší žáci a mužská rezerva TJ Vřeskovice. Všechny uvedené týmy si v tabulkách polepšily. Své zápasy v podzimní části ukončili již o minulém víkendu druholigoví muži TJ Vřeskovice i ženy stejného klubu, hrající oblastní přebor.

OBLASTNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Vřeskovice B – Ejpovice B 15:11 (7:5; branky Vřeskovic B: J. Míka 8, Bešta 4, Štětina 3).

Cenné dva body na závěr sezony uhrála vřeskovická záloha v posledním utkání podzimu nad kvalitním soupeřem ze středu tabulky.

Překvapením kola této soutěže byla první porážka vedoucího Rožmitálu v Oseku v poměru 23:19. Přesto je Rožmitál stále první s 20 body, 2. místo patří s 16 body Stupnu, 3. jsou Litice s 15 body. Vřeskovice B přezimují v tabulce se sedmi body na 10. příčce, když před ně na 9. místo nečekaně poskočil též se sedmi body, ale s lepším skóre, Sokol Osek.

OBLASTNÍ PŘEBOR ŽEN

Chudenice – Ejpovice 17:16 (11:6; branky Chudenic: Kacerovská Kristýna 8, Šteflová 6, Němečková Lucie 3).

V poločase to vypadalo na jasnou výhru domácího Sokola, ale druhý poločas domácím děvčatům nevyšel. Soupeřky mohutně dotahovaly, na remízu však nedosáhly.

Dva body zůstaly chudenickým házenkářkám, které v tabulce přezimují na 5. místě s osmi body. Tabulku vedou Přeštice B, na opačném konci, jen se dvěma body, přezimují desáté ženy TJ Vřeskovice.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Vřeskovice – Ejpovice 10:7 (7:3; branky Vřeskovic: Kozdera 7, Schödlbauer 3).

I v tomto duelu vyhrál nad Ejpovicemi zástupce Pošumaví. Po několika porážkách v řadě přišlo pro vřeskovickou omladinu konečně vítězství.

Karel Šot