Třicátého devátého ročníku se zúčastnilo 31 družstev, 16 mužských a 15 ženských. Sobotní boje ve skupinách se odehrávaly na sedmi kurtech ve Svrčovci, Dolanech a Tajanově, nedělní zápasy o medaile viděli diváci ve Svrčovci, kde na dva dny vyrostlo stanové městečko.

„Letos to bylo náročné na přípravu a organizaci, ale stálo to za to. Dorazilo hodně družstev, ale přesto to bylo tak akorát, co ještě dokážeme zvládnout. Největší starosti jsme měli s volejbalovými hřišti v Dolanech, které tři týdny před turnajem poškodila blesková povodeň. Nakonec se je podařilo členům místní TJ Sokol Dolany včas obnovit. Samotní volejbalisté se v Dolanech chovali zodpovědněji a na čerstvých kurtech díry, které způsobili, zašlapávali," popsal malé komplikace hlavní organizátor Petr Hodan, kterého také těšila vysoká sportovní úroveň turnaje: „Hezky se mísili volejbalisté a volejbalistky z různých soutěží, od extraligy až po krajské přebory."

Svrčovecký turnaj má dobrý zvuk v různých koutech České republiky. Účastníci si pochvalují pohodovou atmosféru turnaje, ke které také letos přispěla sobotní hudební zábava ve svrčoveckém kulturním domě. TJ Splav Svrčovec byl sportovní oddíl volejbalových nadšenců z širokého okolí, kterým se podařilo z malého turnaje udělat ve své době turnaj s průměrnou účastí kolem 50 družstev z celé republiky. Na tuto tradici nyní navazují i pořadatelé z SK Volejbal Klatovy.

„Děkuji všem, kteří letos pomohli nebo se nějak na turnaji podíleli, obci Dolany v čele se starostou Václavem Zemanem, členům TJ Sokol Dolany a sponzorům. A pochopitelně sv. Petrovi za počasí," nezapomněl Hodan ocenit ty, bez kterých by žádný turnaj nebyl.

Konečná pořadí

Muži: 1. Kandahár, 2. Umakartový čelo, 3. Hop, 4. Severák.

Ženy: 1. Velký s malýma, 2. Konzervy, 3. Madetky, 4. Navoněný bídy.