Devatenáctý ročník odstartoval pořadatel Ladislav Kropáček tradičně odpálenou petardou a všichni závodníci najednou se vydali na tratě příslušných kategorií.

Na nejdelší trati byl mezi muži nad 35 let, a také celkově, nejlepší David Janda z Malé Vísky, který je častým účastníkem přespolních běhů na Klatovsku. „Pocity jsou perfektní. Beru to jako odměnu za celý rok, protože jsem toho naběhal hrozně moc, možná nějakých 15 závodů. Byl to takový sranda běh, nebyla tu taková konkurence, ale je to pro mě sladká odměna v poslední den roku," byl po závodě šťastný Janda, který do Velkých Hydčic dorazil i s rodinou. Rodinnou spokojenost Jandových podpořila i manželka Václava, která mezi ženami doběhla třetí, a to celou trať absolvovala s kočárkem.

Závodilo se i v ostatních kategoriích. Mezi muži do 35 let vyhrál a celkově druhý byl Jan Boček z Boubína, kategorii žen ovládla Eva Chalušová ml. z Týnce. V kategorii dětí nad šest let se z vítězství radoval mladší žák horažďovického fotbalového klubu Jan Zábranský, který má ve Velkých Hydčicích babičku a silvestrovský běh běžel už potřetí. „Běželo se mi dobře, ale za vápenkou do kopce to bylo docela těžký. Pokoušel jsem se nezastavit, protože pak bych ztratil tempo. Vážnější krizi jsem neměl, ale byly na trati i horší chvíle, kdy jsem váhal, jestli nezastavím. Ale jinak to bylo v pohodě. Z vítězství mám radost, už je to podruhé," byl spokojený Zábranský. Nejkratší trať absolvovaly děti do šesti let. Nejmenší z nich běžely za doprovodu rodičů, k vidění byly i maminky s kočárky.

Nejlepší běžci jednotlivých kategorií byli slavnostně vyhodnoceni a obdrželi věcné ceny. Nejmenší děti byly odměněny všechny. Odměněn byl i nejstarší účastník běhu. Po slavnostním vyhlášení výsledků následovala jako každoročně tombola, ve které vyhrála všechna startovní čísla. „Letos celkem běželo 75 závodníků, s čímž jsme jako pořadatelé spokojeni. Pomohlo k tomu i pěkné počasí. Chtěl bych za organizátory poděkovat všem běžcům za účast a těšíme se už na příští jubilejní 20. ročník, ve kterém bychom chtěli pokořit metu 100 startujících," byl spokojen Kropáček.

Výsledky 19. ročníku silvestrovského běhu:

Děti do 6 let (1 km): 1. Lucie Veringerová 5:13 min (Pačejov), 2. Evelína Kropáčková (Velké Hydčice), 3. Amálie Kapustová (Vodňany).

Děti nad 6 let (2,2 km): 1. Jan Zábranský 11:58 min (Horažďovice), 2. Hynek Vichr 12:17 min (Dlouhá Ves), 3. Martin Lojík 13:44 min (Velké Hydčice).

Ženy (3,6 km): 1. Eva Chalušová ml. 19:08 min (Týnec), 2. Eva Chalušová st. 20:27 min (Týnec), 3. Václava Jandová 20:34 min (Malá Víska).

Muži do 35 let (5,2 km): 1. Jan Boček 21:20 min (Boubín), 2. Ondřej Šašek 21:21 min (Velké Hydčice), 3. Pavel Řezáč 23:50 min (Malý Bor).

Muži nad 35 let (5,2 km): 1. David Janda 21:04 min (Malá Víska), 2. František Chaluš 22:00 min (Týnec), 3. Alois Šatra 22:08 min (Velké Hydčice).