„Jménem Sport Clubu bych chtěl k nám pozvat všechny zájemce o lezení. Jsem rád, že se nám v našem sportovním areálu po florbalu, badmintonu, basketbalu, aerobiku a tenisu podařilo dokončit zázemí pro nový sport. Snažíme se v areálu dlouhodobě investovat do kvalitního sportovního zázemí a věřím, že to ocení i lezci, kteří k nám přijdou a že se lezení stane v Klatovech dalším populárním sportem," pozval lezce na novou stěnu předseda SC Klatovy Stanislav Křiváček.

Společně s vybudováním lezecké stěny se v rámci SC Klatovy formuje i nový horolezecký oddíl. Jeho zakládající členové, kteří se lezení věnují už řadu let, byli stavitelé stěny. „Na stěně je celkem 16 lezeckých cest, z nichž šest je osazeno jištěním a řetězy. Cesty jsou barevně odlišené a u každé je její specifikace a obtížnost. Máme zde cesty obtížnosti od 4. po 8. stupeň, aby si každý přišel na své," představil cestu vedoucí horolezeckého klubu Vladimír Hájek, kterého moc těšilo, že klatovští horolezci už nebudou muset v zimě za svojí vášní dojíždět. „Je to super, že se podařilo vybudovat stěnu i v Klatovech. Dříve jsme museli jezdit do Plzně, Písku nebo Prahy. Jde hlavně o zimu, přes léto lezeme spíše ve skalách," řekl Hájek.

PŘIJÍT MOHOU VŠICHNI

Horolezecký klub není uzavřený spolek. Parta kolem Hájka má pět aktivních lezců a několik lezců příležitostných. „Není problém, když za námi lidé přijdou jako za kamarády, že by si to chtěli zkusit, rádi jim poradíme, jak začít. Je potřeba mít alespoň nějaké základy, ale vždycky by měli tvořit lezecké družstvo minimálně dva lidé," nabídl svou pomoc novým zájemcům Hájek.

Stěna vznikla za finančního přispění Plzeňského kraje a města Klatovy. Za město Klatovy pogratuloval klatovským horolezcům k nové stěně místostarosta Václav Chroust, který ocenil i SC Klatovy za systematické budování sportovišť a nabídku sportovního vyžití pro klatovské občany.

PROVOZNÍ INFORMACE

– Návštěvu je třeba si rezervovat na recepci CMS na tel. 605 237 673.
– V případě zájmu o instruktáž kontaktujte p. Hájka na tel. 777 164 470.
– Další informace včetně návštěvního řádu lezecké stěny naleznete na www.sportclubklatovy.cz.
– Ceny: jednorázový neomezený vstup (dospělí 80Kč, mládež 15 – 18 let 50Kč), permanentky (dospělí: 10 vstupů 800 Kč, 20 vstupů 1520 Kč, mládež 15 – 18 let: 10 vstupů 500 Kč, 20 vstupů 950 Kč).

Čtěte také: 

https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/foto-bezdekovsti-hasici-maji-auto-jako-nove-20170128.html

https://klatovsky.denik.cz/z-regionu/v-plzenskem-kraji-uderila-chripkova-epidemie-potrva-nekolik-tydnu-20170127.html