Celkem osmadvacet nadšených běžců a běžkyň se zúčastnilo třetího ročníku (s nultým ročníkem čtvrtého) Běhu chudenickým Žďárem, dalšího dílu ze seriálu okresních běhů mimo dráhu – Husqvarna Cup 2018, který se konal ve sportovním areálu Jalovčí.

V mužské kategorii slavil absolutní prvenství bez ohledu na věkové kategorie prvenství Vojtěch Koželuh, který trať dlouhou 6,3 km zaběhl v čase 0:25:04. Stříbrnou medaili bral Jiří Procházka, který na vítěze ztratil 76 vteřin. Pro třetí místo si v pravých podzimních podmínkách doběhl v dalším skvělém čase 0:26:34 Jakub Jelínek.

Mezi ženami kralovala Petra Dolejšová, která do cíle na trati dlouhé 4,3 km doběhla před druhou Marií Spasovou a bronzovou Vendulou Fronkovou. Nejstarším závodníkem, který se postavil na náročnou trať, byl František März, který byl zároveň jediným závodníkem v mužské kategorii nad sedmdesát let.

Před hlavním závodem mezi sebou soupeřily také děti v různých věkových kategoriích. Předškoláci v běhu na 100 metrů, první stupeň základních škol na 600 metrů a druhý stupeň škol na 1200 metrů. Dorostenci a dorostenky pak absolvovali krásnou trať dlouhou 2200 metrů.