Akce na Klatovsku sklidila velký úspěch, o čemž svědčí i rekordní účast. „Týden před závodem to bylo trochu hektické, vůbec jsme nevěděli, co závody v této době přinesou. Ale všechno klaplo tak, jak mělo. Z účasti jsme byli nadšení, závodníci si akci pochvalovali, počasí nám vyšlo a nikdo se nezranil,“ kvitoval ředitel závodu a předseda pořádajícího spolku z Plzně Martin Kotiš.

close Břežanská stopa 2021. info Zdroj: Vladimír Faust zoom_in Břežanská stopa 2021.

„My jako pořádající klub, ve kterém jsme všichni aktivní nebo již bývalí závodníci, jsme si navíc ověřili, že i díky zkušenostem, které máme, jsme schopní uspořádat takto kvalitní závod,“ pokračoval s úsměvem.

Břežanská stopa, jak byl závod psích spřežení pojmenován, se uskutečnila v několika kategoriích na dvou tratích – sprintové (6,2 km) a midové (14,1 km). „Včetně dětských bylo celkem jednadvacet kategorií. Závodů se zúčastnili především lidé, kteří jsou členy nějakého z klubů v rámci sportovního svazu psích spřežení a mají potřebnou licenci. Přišlo ale i pět nebo šest volně příchozích, kteří si závod zkusili,“ těšilo Martina Kotiše.

close Břežanská stopa 2021. info Zdroj: Vladimír Faust zoom_in Břežanská stopa 2021.

„Jedna závodnice nám dokonce říkala, že se chce stát členkou klubu,“ doplnil radostně. Akce, kterou si nenechalo ujít přes 130 závodníků, se zkrátka vydařila po všech stránkách. „Lidé nám říkali, že příště přijedou znovu, že je to bavilo. Pro nás to je velký závazek, ale zároveň motivace pro další práci. Závěrem bych moc rád poděkoval všem závodníkům, kteří dodržovali pravidla, a také všem, kteří se na letošním ročníku podíleli. Už se těšíme na další,“ uzavřel Kotiš.

Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách závodu www.brezanska-stopa-slavnikem.webnode.cz.