Klatovy – Mladá Boleslav 56:66

„K zápasu s vedoucím týmem tabulky jsme nastoupili pouze v sedmi hráčích. Honza Valuch odletěl na měsíc a půl do Vietnamu a Pavel Vondra měl žaludeční problémy, takže jsme prakticky hráli pouze s jedním klasickým podkošovým hráčem. Kluci přistoupili k utkání velice zodpovědně a tři čtvrtiny byli Mladé Boleslavi rovnocenným soupeřem. V závěru se samozřejmě projevila zkušenost hostů, zejména Valce, který hrál v BK ČEZ Nymburk, a Daniela Dvořáka, který hrál léta v USK Praha. Výsledek s Mladou Boleslaví nebyl pro nás tak důležitý, protože, mám-li být upřímný, i v nejsilnější sestavě bychom je těžko poráželi. O víkendu jsme se chtěli soustředit hlavně na utkání s týmem Kbel," byl se zápasem s lídrem soutěže celkem spokojen klatovský trenér Jindřich Svojanovský.

Stav po čtvrtinách: 11:17, 28:21, 44:47. Sestava a body Klatov: Bernas 14, Křiváček 10, Kuneš 9, Johánek 8, Dvořák 8, Sazama 5, Batysta 2.

BK Klatovy – TJ Sokol Kbely 59:64

„V důležitém utkání nás svazovala nervozita. Naši mladí hráči mají ještě málo zkušeností, proto často podléhali emocím a ztráceli disciplínu, na což jsme doplatili v závěrečných minutách. Ale myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát, že vítězem utkání byli oba rozhodčí, kteří nám v posledních deseti minutách pětkrát bezdůvodně vzali míč. Dělám basket už čtyřicet let, ale pamatuji jen málo zápasů na hřištích soupeřů, aby nás někdo poškodil tak, jako nás dnes poškodili rozhodčí na naší vlastní palubovce. Za 14 dní jedeme do Slaného a do Kladna, a když oba zápasy prohrajeme, což reálně hrozí, protože oba soupeři jsou doma velice silní, tak, ač to v průběhu sezony nevypadalo, nám bude hrozit to nepopulární desáté místo, které znamená sestup. Důvodem, proč nám hrozí sestup, není jen dnešní prohra s Kbely, ale je jich více. Jsou ale interní záležitostí klubu," byl bezprostředně po utkání s Kbely zklamán z porážky Svojanovský.

Stav po čtvrtinách: 15:18, 32:35, 48:45. Sestava a body Klatov: Vondra 15, Křiváček 11, Johánek 11, Bernas 9, Sazama 6, Kuneš 3, Dvořák 2, Batysta 2.

1. TJ AŠ Mladá Boleslav⋌20 15  5 1596:1342 35
2. SKB Rokycany⋌20 14  6 1681:1339 34
3. BK Jiskra Domažlice⋌20 14  6 1594:1435 34
4. Slavoj BK Litoměřice B⋌20 12  8 1458:1360 31
5. BK Kladno⋌20 10 10 1520:1427 30
6. BC Slaný⋌20 10 10 1547:1481 30
7. BK Klatovy⋌20 10 10 1294:1339 30
8. TJ Sokol Kbely⋌20 10 10 1408:1508 30