„Na startu jsme mohli vidět i Radomíra Šimůnka z týmu BKCP-Powerplus a Martina Boubala z VC Ratisbona, který se představil ve žlutém dresu lídra seriálu. Horské kriterium v centru Klatov pak vyšperkoval František Raboň z týmu Omega Pharma Quickstep a Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool Author," představil největší hvězdy ředitel závodu Jan Kotal.

Mládež a amatéři

Sportovní odpoledne v Klatovech odstartovali mládežnické kategorie a závody amatérů s jezdci kategorie ŠUAC, ve kterých se představila i řada domácích závodníků.

„Vloni jsem byl na dvou závodech a letos jsme začali závodit s kluky z týmu víc. Jsme parta a trénujeme spolu. Tento závod jsem jel poprvé a dobrý. S kamarádem jsme jeli spolu, pomáhali jsme si, na konci jsme si dali sprint, který jsem vyhrál. Jezdím ještě jednu ligu, ale tohle je moje první vítězství," usmíval se v cíli vítěz kategorie starších žáků David Roubal z Cyklosportu Pitstop Klatovy.

„Jel jsem to tady poprvé a super. Je to moje vůbec první vítězství. Baví mě jezdit na kole a určitě v tom chci pokračovat. Láká mě i Král Šumavy, příští rok ho pojedu," prozradil vítěz kategorie mladších žáků Štěpán Bauer z Cyklosportu Pitstop Klatovy.

Elite

Jako poslední se pak na startovní čáře seřadili cyklisté kategorie Elite a čekal je bodovací závod na 45 okruhů, tedy 46 kilometrů.

Ze zaslouženého vítězství se po jedné hodině a deseti minutách mohl radovat František Raboň, který nasbíral nejvíce bodů. Soutěži aktivity pak dominoval Stanislav Kozubek.

Od startu byli velice aktivní mladí cyklokrosaři z ČEZ cyklo týmu Tábor a především Michael Boroš byl velice aktivní i na prémiích. Po 10 km pak vyprovokoval únik Martin Hebík (FOCUS cycling team Znojmo) a společně se Stanislavem Kozubkem (PSK Whirlpool Author) odskočili od pelotonu. Jediný, kdo se dvojice dokázal udržet, byl František Raboň (Omega Pharma Quickstep). Vysokému tempu podlehl Hebík a vrátil se zpět do pelotonu. Vpředu se tak vytvořilo velice silné duo, které vydrželo kroužit ve vysokém tempu před pelotonem až do cíle.

Za dvojicí uprchlíků se pak již rozdělovaly body jen pro dva jezdce a o ty se přetahovala čtveřice Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha), Martin Boubal (VC Ratisbona), Martin Hebík a Tomáš Medek (Madeta Fitness/Spezi­alized).

„Závod v Klatovech jsem si vybral jako dobré zakončení přípravy před dalšími starty v zahraničí, které mě čekají. Okruh v Klatovech je náročný a jezdec jede vlastně skoro pořád do kopce. Vítězství zde jsem si opravdu užil," řekl v cíli vítěz František Raboň.

„Jelo se mi dobře, ale na ty dva jsem dneska prostě neměl. Těžší kritérium jsem ještě nejel, připadalo mi, že jedeme jen do kopce," uznal třetí v cíli Tomáš Okrouhlický.

Výsledky Grand Prix města Klatovy

1. František Raboň (Omega Pharma Quickstep), 35 bodů, 2. Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool Author) 29 bodů, 3. Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha) 14 bodů.

POWERADE Cup Juniorů

1. Jiří Řehák (Johnson Controls AŠ MB), 2. Michal Povolný (Cyklosport Pitstop Klatovy), 3. Jakub Šůs (Cyklosport Pitstop Klatovy).

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

1. Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool Author) 7 bodů.

Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. Tereza Trefná (Alltraining Lawi team), 2. Božena Kučerová (Velosport Domažlice).

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40 let)

1. Pavel Kopač (CK sportblazek.cz), 2. Tomáš Janda (Studiopohody.cz), 3. Jan Svoboda (BMC Efisan Racing).

Kadeti

1. Jakub Honzík (Kohnosn Controls AŠ MB), 2. Václav Kosnar (Cyklosport Pitstop Klatovy).

Starší žáci

1. David Roubal (Cyklosport Pitstop Klatovy), 2. Josef Fiala (Cyklosport-pitstop.cz Klatovy), 3. Martin Kosnar (Cyklosport-pitstop.cz Klatovy).

Starší žákyně

1. Tereza Mundlová

Mladší žáci

1. Štěpán Bauer (Cyklosport Pitstop Klatovy), 2. Tomáš Vlasák (Cyklosport Pitstop Klatovy), 3. Ondřej Matějka (Cyklosport Pitstop Klatovy).

Mladší žákyně

1. Markéta Červenková (Klatovy), 2. Nikola Synáková (Klatovy), 3. Adriana Vejvodová

Chlapci 9 a 10 let

1. Matyáš Kopecký (LRTV Swift), 2. Adam Hofmeister (ZČE Plzeň), 3. Ondřej Zuna (Author team Stupno)

Dívky 9 a 10 let

1. Tereza Cibulková (Author team Stupno), 2. Anna Mundlová (Cyklosport Pitstop Klatovy), 3. Silva Matičková (Sušice)

Chlapci 7 a 8 let

1. Štěpán Zuna (Author team Stupno), 2. Jan Frühauf (Klatovy), 3. Jaromír Kohout (Plzeň).

Dívky 7 a 8 let

1. Adéla Foltýnová (Sport Beran Chrást), 2. Nikola Hodlová (Klatovy), 3. Cindy Vejvodová (Klatovy).

Děti 6 let a mladší

Chlapci

1. Vojtěch Tolar (Plzeň), 2. Adam Hošek (Klatovy), 3. Jakub Hanzlík (Strážov).

Dívky

1. Natalie Matičková (Sušice).