Klatovská agentura JBR připravila pro jezdce této disciplíny první letošní klání v okolí Pačejova.

„Šlo o klasickou soutěž se vším, co k ní patří. Jarní soutěže se vždy vyznačují podmáčenými úseky, těžkými výjezdy a vůbec vysokou náročností. Několik let se vždy takový start do sezony konal v okolí Klatov a stal se již tradicí, známou po celé republice. Letos se však začínalo v Pačejově.

,,Klatovská radnice nebyla této akci příliš nakloněna, a tak jsme ji přesunuli do Pačejova a jeho okolí. Lidé jsou tu vstřícní a rádi jsou takovým akcím nápomocni.Pro letošek jsem připravil pro jezdce dva testy-rychlý crosstest a těžký dvoukolový endurotest. Pozval jsem jezdce, kteří mají takové soutěže rádi a jsou, jak se říká, ,,tvrdšího kalibru“. Tentokrát jsem si časy určoval sám, a tak jezdci byli nuceni opravdu spěchat. Soutěž se celkově líbila, takže jsem opravdu spokojen,“ uvedl ředitel a hlavní organizátor závodu Jan Benda st.

V kategorii A – licence – zvítězil Jan Matějka před Tomášem Hoškem a Janem Bendou jun., v kategorii B  – hobby – putovalo zlato do Německa, zvítězil 59letý Otto Reitberger, který je již tradiční atrakcí pačejovských závodů, před svým týmovým kolegou A. Loipeldingem a před J. Štědroňským z Nepomuka.

Roztřesené ruce většiny jezdců v cíli byly neklamným znamením obtížnosti tratě, a tak nezbývalo než položit otázku, kdy se do Pačejova podíváme znovu. ,,Letošní sezona bude velmi náročná. Já se dost angažuji v nové federaci, která řídí motocyklový sport v České republice. Mám sice připraveno několik menších akcí během roku, ale jako pracovní bonbonek přichystám poslední soutěž enduro v Šiklově mlýně, což by měl být opět vrchol po desetileté přestávce. Po celou sezonu bych chtěl také doprovázet kluky z týmu JBR na závodech po celé republice. Když vše půjde, jak chci, tak se setkáme opět v Pačejově na podzim,“ dodal Benda.