Zřejmě nejteplejší počasí v historii klatovského běhu přilákalo na start 107 běžců všeho věku a podařilo se tak vyrovnat dosavadní rekord v počtu účastníků.

Soutěž, pořádanou Triatlon klubem Klatovy, již tradičně odstartovaly běhy dětí, kde i ti nejmenší prokázali, že mají sportovního ducha. Nejvíce očekávané kategorie ale byly soutěže dospělých, kde ani letos nedali ostatním šanci Frei a Šatrová. Oba si v cíli pochvalovali, že tentokrát nemuseli bojovat se sněhem a ledem.

„S jinými ročníky se to nedá srovnat, vůbec to letos neklouzalo," smála se v cíli sympatická závodnice, která mohla být spokojena i se svým výkonem. „Byla jsem na týdenním soustředění na horách, kde jsme běhali na běžkách, takže tam ta vytrvalost je. A dnes mi to běželo," pochvalovala si Šatrová, která pochází ze Střelskohoštické Lhoty a do Klatov jezdí pravidelně se svým otcem.

„Byl to pro mě dobrý trénink, ale pět vítězství v řadě samozřejmě potěší," uzavřela mladá běžkyně. Ještě o jedno vítězství více má na svém kontě Frei. „Vyhrál jsem pětkrát v řadě a zaběhl jsem traťový rekord, takže jsem do toho šel s tím, že chci vyhrát pošesté. Držel jsme pořád stejné tempo a soupeři postupně odpadali. Už na konci prvního kola jsem měl náskok a pak jsem si to hlídal," popsal svoji suverénní cestu za prvenstvím Frei, který se už těší na příští ročník, kdy stejně jako Šatrová chce na druhý svátek vánoční přijet do Klatov obhájit vítězství.

Zpestřením letošního ročníku byl nápad některých účastníků převléci se do dresů fotbalových týmů, a tak byli k vidění viktorián, slávista či „klokan". „Je to recese klatovských atletů. Chtěli jsme ozdobit startovní pole, aby nebylo tak jednotvárné," vysvětloval to Vojtěch Koželuh, který prokázal nejen smysl pro humor, ale i sportovní talent, neboť doběhl v hlavní mužské kategorii celkově třetí.

VÝSLEDKY:

Děti do 6 let (14 závodníků): 1. Doupovec Dominik (Klatovy), st. – Cupl Patrik (HC Klatovy), 2. Matějková Kateřina (Cyklosport Malát), st. – Toušek Martin (Klatovy), 3. Cariková Magdalena (Cyklosport Malát).

Děti 7 a 8 let (2 závodníci): 1. D – Hanušová Štěpánka (Klatovy), H – Cupl Filip (SK Klatov).

Děti 9 a 10 let (8 závodníků): 1. De Sousa Maximilián (HC Domažlice), 2. Jílek Petr (Červené Poříčí), 3. Kostková Kateřina (Klatovy).

Žáci mladší (2 závodníci): 1. D – Kostková Michaela (Klatovy), H – Havel Daniel (Gymnázium Klatovy).

Žáci starší (7 závodníků): 1. D – Tůmová Lucie (Atletika Klatovy), De Sousa Alexandra (Mílaři Domažlice), H – Krýsl Lukáš (ŠAK při ZŠ Přeštice), 2. Vanka Luboš (Hammers – gym), 3. Bolardt Antonín (Praha).

Dorostenci (5 závodníků): 1. Váchal Ondřej (Mílaři Domažlice), 2. Svatoš Lukáš (AC Domažlice), 3. Svoboda Vítek (Sokol Dolany).

Dorostenky (1 závodnice): 1. Brantlová Jana (Mílaři Domažlice).

Muži 19 – 39 let (hlavní závod, 32 závodníků): 1. Frei Martin (ADIDAS AK Kroměříž) – 15:55 min., 2. Voják Martin (Mílaři Domažlice) – 16:44 min., 3. Koželuh Vojtěch (Atletika Klatovy) – 16:59 min.

Muži 40 – 49 let (10 závodníků): 1. Kovář Michal (TJ Slavoj Pacov), 2. Švarc Norbert (Mílaři Domažlice), 3. Voráček Karel (Sokol Dolany).

Muži 50 – 59 let (8 závodníků): 1. Sika Fantišek (Actrial Plzeň), 2. Beroušek Pavel (Postřekov), 3. Šatra Alois (Tatran Velké Hydčice).

Muži 60 let a více (6 závodníků): 1. Přibík Jiří (PSK Klatovy), 2. Rus Zdeněk (KČT Nýrsko), 3. Brousil Václav (AC trial Plzeň).

Ženy 19 – 29 let (7 závodnic): 1. Šatrová Dana (Perňa systém), 2. Korjenková Aneta (AK Škoda Plzeň), 3. Kavijová Petra (Atletika Klatovy).

Ženy 30 let a více (5 závodnic): 1. Bořánková Eva (Klatovy), 2. Procházková Hedvika (Atletika Klatovy), 3. Machová Ivana (FIT Body Klatovy).