Hned úvodní duel sliboval zajímavou podívanou, vždyť se utkal první s druhým. Dosud neporažená mochtínská Křeč a na záda jí dýchající bolešinské Kobry. V prvním kole se po vzájemném zápase radovaly Křečandy, které zvítězily tím nejtěsnějším rozdílem (1:0). A v odvetě Kobra chtěla Křeči porážku oplatit.

Na své soupeřky vlétly Kobry zostra, když se hned v první minutě ujaly vedení. Křeč ale záhy odpověděla, ovšem Kobry zanedlouho dvěma slepenými góly soupeřkám odskočily na rozdíl dvou gólů. Po úvodní přestřelce se sítě na obou stranách zklidnily, ale v poli plánické sportovní haly to vřelo dál.

Křečandy se nezvykle poměrně často dopouštěly nepřesností, čehož se snažil bolešinský tým využít. Ale buď jejich pokusy eliminovaly hráčky Křeče, anebo proti změně skóre byla jejich gólmanka. Naopak to byly Křečandy, kterým se povedlo skórovat a gólem do šatny snížily na rozdíl jediné branky.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Po obrátce se Křeči dokonce povedlo vyrovnat, jenomže na začátku závěrečné desetiminutovky opět řádily Kobry, které trestaly chyby Křečand. A znovu odskočily na rozdíl dvou gólů. Jiskřičku naděje ještě Mochtín vykřesal čtyři minuty před koncem utkání, když snížil, ale v poslední minutě hry dokonala dílo bolešinská Tereza Nováková, která využila zaváhání Křeče a vstřelila pojistku. Tato zkušená Kobra tak dala čtvrtý gól v utkání a měla lví podíl na výhře svého týmu. Na nic dalšího už totiž Křeči nezbyl čas. Kobry, které hrály disciplinovaně a šly odhodlaně za vítězstvím, vyšouply Křeč z dosavadního trůnu, protože vzájemná bilance těchto dvou týmů je příznivější právě pro Kobru Stars.

Rozálie Garbová veze zlato z ODM 2023.
Železnorudská Rozálie Garbová veze z Olympiády dětí a mládeže zlato ze skicrossu

Také druhý duel nabídl dramatickou podívanou. Postaraly se o ní týmy z opačného pólu tabulky, poslední Plánice a předposlední Devilky. Plánice začala ve velkém stylu a po dvou minutách hry vedla už o dva góly. Po devětadvaceti minutách tým z Plánice vedl 5:2, ale Devilky se nevzdávaly.

Zimní DAFL 2022/2023 (9. kolo): Plánice - Devils Klášter (na snímku fotbalistky v bílých dresech) 6:5.Zimní DAFL 2022/2023 (9. kolo): Plánice - Devils Klášter 6:5.Zdroj: Yvetta Chmelová

Bojovaly a výsledkem bylo vyrovnání, o které se ve 48. minutě hry postarala Denisa Milotová. Pro ni to byla již čtvrtá trefa v tomto třaskavém střetnutí. Když už se zdálo, že o vítězkách bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, Plánice skórovala pošesté a zajistila si doslova v hodině dvanácté všechny tři body. A byly to vůbec první tři body v této soutěžní halové sezoně.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Penalty rozhodly třetí zápas devátého hracího dne. V něm po osmadvaceti minutách hry vedly Topovky nad Andělkami o dva góly, ale chanovický tým se dokázal nadechnout, zmobilizovat síly a vyrovnat. V penaltovém rozstřelu byly úspěšnější Topovky, které tak získaly bonusový bod a dál se drží na třetím místě průběžného pořadí. Trápící se Andělky jsou těsně pod bednou.

Lední hokej, ilustrační snímek.
Vítěznou sérii Čápů ukončili nezastavitelní Gladiátoři. Kdyně sestřelila Indiány

Střelkyněmi kola jsou čtyřgólové Tereza Nováková z Kobry Stars Bolešiny a Denisa Milotová z Devils Klášter. Z trůnu Křeč svým sedmým vítězstvím v této sezoně sesadily Kobry, černého Petra si i přes premiérovou výhru dál drží Plánice. Střed tabulky je poměrně vyrovnaný, a tak nejen proto budou nadcházející bitvy určitě hodně zajímavé. Na ty si ovšem fanoušci budou muset počkat, amatérky se znovu na palubovce plánické haly sejdou až 11. února, kdy je na programu desáté kolo zimní Dívčí amatérské fotbalové ligy.

Zimní DAFL 2022/2023 - výsledky a fakta 9. kola

Kobra Stars Bolešiny – PS Křeč Mochtín 6:4
Poločas:
3:2. Branky: 1., 7., 44. a 50. Tereza Nováková, 8. Michaela Röschelová, 42. Monika Farná – 23. a 28. Markéta Rajalová, 4. Veronika Kaslová, 46. Klára Malá. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Kobra Stars Bolešiny: Barbora Babková – Jana Mazánková, Tereza Nováková, Michaela Röschelová, Eva Kováříková, Hana Hájková, Tereza Drastich, Monika Farná, Kateřina Simbartlová, Šárka Rendlová. PS Křeč Mochtín: Pavlína Bučková – Yvetta Chmelová, Petra Čubanová, Markéta Rajalová, Valentýna Němcová, Veronika Kaslová, Michaela Müllerová, Marcela Voráčová, Klára Malá.

Topovky Řenče - Andělky Chanovice 2:2, 3:2 na penalty
Poločas: 1:0. Branky: 19. Sára Kolorosová, 28. Adriana Turková - 33. Jana Dudová, 41. Petra Vlčková. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Topovky Řenče: Michaela Jehlíková – Adriana Turková, Zuzana Tůmová, Magdalena Roušalová, Hedvika Sýkorová, Karolína Kaslová, Sára Kolorosová, Veronika Ondřejková. Andělky Chanovice: Renata Klembarová – Jana Dudová, Kateřina Skuhravá, Petra Vlčková, Jana Hozmanová, Michaela Vonášková.

Plánice – Devils Klášter 6:5
Poločas:
3:2. Branky: 2. a 29. Valérie Brožíková, 26. a 50. Natálie Janotová, 1. Karolína Makovcová, 12. Marta Lupoměská – 10., 23., 34. a 48. Denisa Milotová, 43. Hana Křížová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Plánice: Martina Brožíková - Zuzana Roubová, Lenka Roubová, Natálie Janotová, Karolína Makovcová, Jana Makovcová, Valérie Brožíková, Arleta Liebermanová, Marta Lupoměská, Karolína Polenová. Sestava Devils Klášter: Karolína Dlouhá – Lucie Sedláčková, Hana Křížová, Karin Kepková, Denisa Milotová, Marcela Škopková, Tereza Bělová.

Zdroj: Martin Mangl

SHC Klatovy (hokejisté v bílých dresech), ilustrační snímek.
Straku naštvali rozhodčí. I tak jsme to měli uhrát, připustil klatovský trenér