A na turnaji byly vidět i klatovské naděje. Největšího úspěchu dosáhli mladší žáci, kteří v nejpočetnější kategorii do 14 let vybojovali stříbrné medaile. Mladí Západočeši prošli základní skupinou bez jediné porážky, stejně dobře si vedli ve čtvrtfinále a semifinále. Ve finále ovšem narazili na silný a fyzicky nadupanější litevský tým KM Tornado, se kterým prohráli 46:76.

Fotogalerie: Easter Cup 2023 - FINAL

Druhé místo v konkurenci dalších patnácti družstev nejen z České republiky (sedm týmů bylo ze zahraničí) je ovšem obrovským úspěchem. „Skutečnost, že jsme byli jediným českým týmem v sedmičce nejlepších, hovoří za vše,“ poukázal trenér klatovských basketbalistů Jindřich Svojanovský na to, že až na osmém a devátém místě se umístily extraligové týmy Sparty a Brandýsa.

„Tým společně rostl zápas od zápasu," pochvaloval si zkušený kouč. „Hráči, kteří za sebou měli pouze jednodenní soustředění na konci února a jeden společný trénink v březnu, se více a více poznávali a sehrávali. Dařilo se využít velkého potenciálu Simona Undervorbena z Domažlic, Jakuba Vodičky z Přeštic i Filipa Šnejdara a Františka Kinského z Klatov. Vnitřní sílu pak tým prokázal zejména v souboji o první místo ve skupině, kdy se slovinským favoritem z Mariboru prohrával v poločase o devět bodů, aby nakonec nezměrnou vůli přetavil zápas ve vítězství 59:56. Hráči tímto vítězstvím neskutečně posílili své sebevědomí i týmového ducha,“ těšilo ostříleného a oddaného basketbalového trenéra.

Easter Cup 2023 - FINAL