Letošní ročník ovládl suverénním způsobem tým Red Dogs Kal, který vyhrál všechny zápasy v základní části i finálové skupině. O tom, že je nejcennější trofej ve správných rukách, tak nebylo pochyb. Z družstva vítězů vzešel také nejlepší hráč celé ligy, Jan Müller. „Je to pro mě velké překvapení, vůbec jsem takový úspěch nečekal. Musím poděkovat celému týmu Red Dogs, že se scházejí, že makají, mají chuť do hry a chtějí hrát, co nejdéle to půjde. Díky tomu, že jsme velká parta, jsme dosáhli na titul, náš už čtvrtý. Hodně nás stmelil a dodal nám chuť do dalších let. Oslava bude mega veliká (smích),“ rozplýval se. Na druhém místě se umístili borci hájící barvy mochtínské Křeče, bronzová medaile putovala na krky fotbalistů ST Smrk Klatovy.

Na slavnostním večeru byli kromě nejlepších týmů nebo hráčů oceněni i jiní. Třeba nejlepší střelec, kterým se ve svých 54 letech stal Jiří Šmolc starší z výběru Modrá nudle Klatovy. „Je to výborný pocit, zásluhu na tom ale mají hlavně kluci z Bolešin a Míra Marek z Klatov, kteří mi nahráli na všechny branky. To, že bych mohl vyhrát titul nejlepšího střelce, jsem absolutně nečekal, protože jsem ve dvou zápasech chytal a jedno utkání jsme nehráli,“ uvedl kanonýr, jenž v sezoně nastřílel úctyhodných 18 gólů.

Nejlepším brankářem soutěže byl vyhlášen Zdeněk Kugler z SK Norton Milence, osobnostmi ligy Jiří Kolář (SK Chlistov) a Zdeněk Lapáček bojující za tým Vilyž team Klatovy. „Absolutně jsem to nečekal, nejdřív tak za deset let,“ divil se.

„Cenu by si spíš zasloužil předseda našeho klubu Martin Přibík, který se tomu věnuje přes dvacet let, a to maximálně. Z ceny ale mám takovou radost, že to nedokážu ani popsat. Vystavím si ji na nejpřednější místo,“ doplnil usměvavý Lapáček.

Slovo si na vyhlašování vzal i Karel Bína, ředitel Klatovské KAPITOL ligy v malé kopané. „Byly problémy, ale tímto ročníkem nekončíme. Slibuji, že pokud bude hrát alespoň třináct týmů, dotáhnu to do 25. ročníku,“ slíbil hráčům i fanouškům.

23. ROČNÍK KLATOVSKÉ LIGY V MALÉ KOPANÉ

Konečná tabulka: 1. Red Dogs Kal, 2. PS Křeč Mochtín, 3. ST Smrk Klatovy, 4. AFK Geroj Klatovy, 5. Modrá nudle Klatovy, 6. Buvolss Nýrsko, 7. ANFK Černý uhlí, 8. Magic Klatovy, 9. Vilyž team Klatovy, 10. SK Chlistov, 11. SK N. Milence, 12. Tady a teď Nýrsko, 13. Divadlo snů Klatovy, 14. SH Bukvy Tokio, tým FC Řepy byl ze soutěže vyloučen. Nejlepší střelci: 18 branek – Jiří Šmolc starší, 17 branek – Michal Marek (oba Modrá nudle Klatovy), 15 branek – Milan Flor (Tady a teď Nýrsko). Nejlepší brankáři: 1. Zdeněk Kugler (SK Norton Milence), 2. Rudolf Kaše (ST Smrk Klatovy), 3. Radek Müller (SK Chlistov). Nejlepší hráči soutěže: 1. Jan Müller (Red Dogs), 2. Jakub Lužný (Buvolss Nýrsko), 3. Tomáš Partyngl (ST Smrk Klatovy). Cena fair play: SH Bukvy Tokio. Ementál tým: 1. SH Bukvy Tokio (74 branek), 2. Divadlo snů Klatovy (56 branek), 3. Vilyž team Klatovy (55 branek). Osobnost ligy: Zdeněk Lapáček (Vilyž team), Jiří Kolář (SK Chlistov). Nejlepší rozhodčí: Jan Šafránek.