Třináct cenných kovů vybojovala při sedmnáctém ročníku plaveckých závodů žactva a dorostu ve vodách tachovského krytého bazénu desetičlenná výprava z Pošumaví.

„Tachovský pohár přilákal mladé sportovce z Plzně, Karlových Varů, Mariánských Lázní, Domažlic, Tachova, Sokolova a Klatov,“ upřesnil informace trenér klatovských plavců Ivan Šlajs.

Plavecký klub TJ Klatovy vypravil do Tachova tým ve složení: Radek Jůda, Matěj Vokáč, Rostislav Janků, Eliška Krýslová, Eva Zámečníková, Gabriela Krůsová, David Kšír a Klára Marešová, Aneta Faloutová a Barbora Šebestová.

Klatovská výprava získala celkem třináct medailových míst, z toho bylo hned devět zlatých. „Nejúspěšnější vystoupení a zisk tří prvních míst zaznamenal devítiletý Matěj Vokáč, a to v závodech na 50 metrů volný způsob, 50 metrů znak a 50 metrů motýlek. Medailový hattrick se též povedl rovněž devítileté Anetě Faloutové, která získala zlato na 50 metrů prsa a 50 metrů znak, bronz pak na 50 metrů motýlek. Trojici medailí si rovněž přivezl dorostenec Rostislav Janků, a to zlatou ze závodu na 50 metrů volný způsob a z prsařské stovky, stříbro pobral na 100 metrů volný způsob,“ vyzdvihl Ivan Šlajs.
Velkou radost ze soutěže Klatovským nepřinesla jen z bohatá medailová úroda, ale i řada osobních rekordů.

„Ten asi nejpozoruhodnější zaznamenal právě poslední jmenovaný dorostenec Rostislav Janků (ročník narození 1992), který poprvé v životě pokořil časem 59,5 vteřiny minutovou hranici v závodě na 100 metrů volným způsobem. V historii klatovského závodního plavání od roku 1996 je již čtvrtým sportovcem, kterému se tento kousek podařil. Stovku pod minutu zaplaval první z Klatováků Luboš Kůra, poté Jan Pleskot a pak Lukáš Lindner,“ uvedl trenér.