Obě soutěže se uskutečnily ve venkovních plaveckých areálech, tudíž velmi významným prvkem ovlivňujícím kvalitu těchto podniků byla nezbytnost příjemného počasí. To se vydařilo, stejně jako bohatá medailová sklizeň.

Ve Strakonicích byli nejčastěji na stupních vítězů sportovci USK Praha, ale i klatovští plavci zde získali celkem 21 medailových umístění. Na dalších závodech v Karlových Varech pak vybojovali dalších 15 medailí.

Pohár karlovarského Vřídla je zároveň vedle soutěže jednotlivců i závodem sportovních klubů. Z celkových 18 zúčastněných Klatovští letos vyplavali 7. místo, a zařadili se tak hned za pražskou Bohemians. Vítězným klubem se stal pražský Motorlet.

Klatovská skupina plavců, která se těchto klání zúčastnila, byla pestrá, složená z těch nejzkušenějších i zároveň začínajících závodníků. „Soutěže nám přinesly řadu úspěchů a nových osobních rekordů, ale bohužel i několik diskvalifikací. Zisk třiceti šesti medailí z individuálních disciplín, stejně jako sedmého místa v soutěži sportovních klubů, je nesporně velmi radostný a povzbuzující fakt. Poděkování si jistě zaslouží i rodiče a všichni ostatní, kteří závodníky na soutěžích provázeli, a bez jejichž obětavé podpory by toto vše nebylo uskutečnitelné,“ poděkoval trenér klatovských plavců Ivan Šlajs.

„Závěr letošního plaveckého jara bychom chtěli absolvovat 25. a 26. června, kdy se uskuteční mistrovství České republiky v plavání dorostu a Rostislav Janků je přihlášen na 50 a 100 metrů prsa,“ dodal.