Ročníky nar. 1998 a starší se zúčastnily plzeňského mítinku, který byl zařazen do seriálu Českého poháru s názvem Plzeňské sprinty. Nejmladší (roč. nar. 2000 a mladší) pak měřili své síly na Sokolovském kapříku.

Sokolovský kapřík

Z pětice nejmenších závodníků se podařilo vybojovat bronzový medailový úspěch Janu Panenkovi (r. 2002) na 50 m prsa, který potěšil také velkým osobním zlepšením na kraulové padesátce, kde již těsně atakoval hranici 40 vteřin. I zbylí nejmladší plavci z klatovského oddílu zaznamenali řadu osobních rekordů. Trio Martina Černá, Bára Mrkosová a Eliška Krýslová se poprvé popasovalo s motýlkovou stovkou, a to velmi statečně, a stejnou trať vyzkouší i na krajském finále, když si v Sokolově splnily kvalifikační limity.

Plzeňské sprinty

Na plzeňských Slovanech se za přítomnosti kamer České televize sešlo několik stovek závodníků z téměř padesáti klubů České republiky, Německa a Slovinska. Účastí soutěž ozdobili reprezentanti – olympionici těchto zemí s cílem splnit kvalifikační limity na mistrovství Evropy. Závodníci Plaveckého klubu TJ Klatovy si v této konkurenci rozhodně ostudu neudělali, ale jejich výkony dosáhly v případě Vladislava Flakse (50 kraul – 25,54 s), Barbory Šebestové (50 znak – 36,63 s) a Denisy Šlajsové (50 prsa – 39,09 s) na umístění mezi 30. a 40. místem z přibližně stovky startujících. Ivan Šlajs