Jednadvacetiletý odchovanec klatovské atletiky, nyní člen pražské Dukly, kde ho trénuje Jan Železný, a reprezentant České republiky se letos výrazně prosadil i v mezinárodní atletice.

Na mistrovství Evropy do 22 let v litevském Kaunasu obsadil 2. místo za výkon 80,53 metru. V srpnu reprezentoval Českou republiku na atletickém mistrovství světa v Berlíně, kde nakonec s troškou smůly skončil před branami finále na 10. místě.

V září v Plzni na mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let v atletice zvítězil, navíc v novém osobním rekordu 84,96 metru, který ho zařadil na 3. místo českých historických tabulek. V anketě Atlet roku se umístil na 6. místě, dvanáct bodů za desetibojařem Romanem Šebrlem.

„Letošní rok byl pro mě po sportovní stránce zatím tím nejúspěšnějším a průlomovým. Zlepšil jsem si osobák skoro o deset metrů, dostal jsem se i do velké atletiky. Dřív jsem se pohyboval v první stovce, teď jsem poskočil do první desítky, takže se mi podařil skvělý posun nahoru,“ ohlédl se za končícím rokem Petr Frydrych.

„Teď, když jsem se dostal do světové špičky, tak chci zase víc. Bude mistrovství Evropy a pokud budu zdravotně v pořádku, můžeme s trenérem pomýšlet reálně i na medaili. Příští rok bych se také rád zúčastňoval mítinků Diamantové ligy, které jsou jak v Evropě, tak třeba v New Yorku. Na tyto závody jezdí osm až deset nejlepších, tak bych se tam rád dostal,“ poodhalil plány na rok 2010 Frydrych.

„Co na Silvestra? Většinou jsem s pár kamarády ze střední jezdil na hory nebo někam mimo Klatovy. Letos zůstaneme v bližším přátelském okruhu tady a o půlnoci se půjdeme podívat na náměstí na ohňostroj,“ dodal.

„Čtenářům Klatovského deníku bych chtěl do nového roku popřát hlavně zdraví, ať se jim splní, co si přejí a co si zaslouží,“ pozdravil čtenáře Frydrych.