Tentokrát ze světového poháru v kickboxu v maďarském Szegedu.

Zlato pro Holou

Alena Holá se této soutěže zúčastnila již po třetí (2009, 2010 vyhrála zlato) a podařilo se jí v úspěšné řadě pokračovat. Přivezla další zlatý kov v kategorii K-1 ženy 56 kg, když přešla přes ruské soupeřky.

„V úvodu soutěže jsem dostala volný los a naskočila jsem až do semifinále. Bohužel jsem chytla „žolíka" v podání ruských soupeřek, které patří vždy k těm nejlepším. S trochou štěstí a kondice se mi podařilo přes obě přejít na body. Osobně jsem zápasila skoro po dvou letech v amatérském ringu, takže to beru jako přípravu na nadcházející mistrovství světa, které bude na podzim v Brazílii," říká nýrská závodnice, kterou letos čekají další profesionální zápasy ve Francii, na Slovensku a možná v Thajsku.

Dvě vítězství Nikoly

Nikola Hammerová na turnaji boxovala ve dvou kategoriích, a to v kicklightu starších žákyň do 55 kg a v lightcontactu starších žákyň ve stejné váhové kategorii.

Na tomto výjezdu se jí zadařilo, v obou kategoriích obsadila 1. místo. V lightcontactu měla šest soupeřek z Maďarska a Polska. Nikola byla nasazena hned do semifinále, kde byla maďarská závodnice Julianna Farkas. V 1. kole to byl velmi těžký zápas, ale ve 2. kole dostala Maďarka třikrát za sebou kop na žebra a poté to vzdala. Ve finále Nikolu čekala polská závodnice Jolanta Cichon. „Soupeřka byla menší a mohutnější postavy, a proto se méně pohybovala. Zápas pro mě byl velice pohodový, a tak jsem si vyzkoušela nové techniky, které při zápasech moc nepoužívám," popsala duel Nikola, která ho vyhrála na body.

Tentýž den ji ještě čekal kicklight, ve kterém měla za soupeřky čtyři polské závodnice. Opět boxovala rovnou v semifinále se stejnou soupeřkou, s kterou zápasila v „lightu" ve finále, a vyhrála 3:0 na body. „V zápase o první místo mě čekala vyšší soupeřka Aleksandra Tokarczyk. Tento zápas byl rychlý. V polovině prvního kola jí po úderu začala téct krev z nosu a doktor ji nemohl zastavit. Soupeřka dál neboxovala. A tak jsem vyhrála i druhé zlato. Dvojitým vítězstvím jsem sobě i svému trenérovi udělala velikou radost a nyní se mohu plně soustředit na přípravu na červnové mistrovství České republiky v Lovosicích," dodala mladá bojovnice.

Šest úspěchů pro fightery z Běhařova

Z klubu Hammersgym Běhařov se závodu zúčastnili tři fighteři. Všichni tři startovali v disciplínách lightcontact a kicklight.

V kategorii starších žáků do 47 kg startoval třináctiletý Luboš Vanka, jenž si po vynikajícím výkonu přivezl domů zlatou medaili z kicklightu a bronzovou z lightcontactu.

Se stejným výsledkem se ze Szegedu vrátila jeho klubová kolegyně Tereza Martínková, která bojovala v kategorii žen do 60 kg.

Posledním zástupcem klubu byl sedmnáctiletý Aleš Martínek zápasící v kategorii juniorů do 79 kg v lightcontactu a do 84 kilogramů v kicklightu. Ten obsadil na tomto turnaji dvě stříbrná místa.