Plzeňská posádka Václav Pech – Petr Uhel dojela do cíle jubilejního třicátého ročníku Valašské rallye na čtvrtém místě hned za vedoucí trojicí na speciálech S2000 a na první pozici mezi piloty produkčních vozů.

Valašskou rallye vyhrála posádka Kopecký – Starý před dvojicí Kresta – Gross na vozech Škoda Fabia S2000, třetí skončili Valoušek s Hrůzou (Peugeot S2000). „Trochu nám utekl začátek soutěže, ale potom už jsme se drželi na čtvrté pozici za vedoucí trojicí. Celou soutěž se jelo opravdu rychle a my jsme tentokrát na tři nejrychlejší speciály S2000 s naším produkčním mitsubishi nestačili,“ přiznal Pech.

„Máme za sebou těžkou soutěž, ve které se ve velkých rychlostech nesměla udělat žádná jezdecká chyba,“ zdůraznil čtvrtý pilot v cíli.

„Zajímavostí soutěže byly dva průjezdy pětadvacetikilometrovou zkouškou ,,Bystřička“, což je jedna z nejtěžších a nejdelších u nás. Před ní jsme v servisní zóně vyměnili převodovku s jiným převodem. Naši mechanici předvedli mistrovský koncert, když jim na výměnu stačilo jen pětadvacet minut,“ chválí mechaniky Pech.

Plzeňský pilot je už myšlenkami na druhém závodu sezony, kterým je Rallye Šumava. Ta se pojede už za necelé dva týdny 7. – 9. dubna s tradiční centrem v Klatovech.

„Na ten závod se moc těším, je to pro nás vlastně domácí prostředí a můžeme také počítat s velkou podporou fanoušků,“ říká.

Pech není ve druhém závodě sezony bez šancí na medailové umístění. Šumavu totiž vynechá jeden z favoritů a vítěz Valašské rallye Kopecký který pojede ve stejném termínu závod mezinárodního šampionátu IRC. Pechovy naděje při Rallye Šumava může zvýšit i možné vylepšení jeho vozu.

„Doufáme, že FIA schválí brzy kvůli „Japonsku“ odloženou homologaci na vylepšení produkčních vozů o úpravu R4. Tou bychom měli šanci naše mitsubishi o něco zrychlit a speciály S2000 tím i více pozlobit,“ věří Pech.