První jezdec na trať Rally Klatovy odstartuje na klatovském náměstí už v 8.30 hodin. Cíl soutěže bude tamtéž v 16.50 hodin.

Organizátoři Rally Klatovy splnili svůj slib a žádná z rychlostních zkoušek není kopií testu z letošního ročníku slavnější Rallye Šumava Klatovy. Nicméně technických tratí není ani kolem Klatov nekonečné množství, proto organizátoři oprášili úseky známé z minulých let.

Soupeření o vteřiny otevře polookruhová Petrovická rychlostní zkouška (RZ). Ta je dobře známá z devadesátých i dřívějších let, poslední roky ji ale tratě šumavských podniků míjely. RZ startuje u Petroviček a po opravené komunikaci s množstvím zatáček pokračuje k Petrovicím, kde odbočuje vpravo na úzkou vozovku, která přivede závodníky do Němčic. Odtud se vydají posádky opět po širší silnici směrem k Petrovičkám, před kterými se oddělí vozy směřující už k cíli od těch, které bude čekat ještě jeden okruh.

Jako druhá RZ se pojede Klatovský okruh. Ten není třeba dlouze představovat, závodí se tu už přes čtyřicet let a neodmyslitelně patří ke všem zdejším rally.

Střední sekci rally zahájí RZ Koráb, která bude na soutěži vůbec nejdelší. Po mnoha letech se opět klikaté serpentiny na kopec nad Kdyní pojedou směrem nahoru. Z křižovatky Vejpřahy budou jezdci pokračovat nezvykle rovně, těžkým a nepříjemným klesáním k Němčicím. Tuto obec (jmenovkyni té z RZ 1) projedou zajímavou technickou pasáží, po níž následuje svižný úsek k odbočce na Černíkov. Odtud začíná další velmi zajímavá a technická část této RZ, přičemž půvabné pasáže jsou ukončeny až cílovou čarou.

Posledním testem je RZ Doubrava. Jde o další „retro". Na této trati se závodilo dlouhé desítky let a i mnozí současní jezdci si ji ještě dobře pamatují. Startuje se na okraji Mlýnce, odkud se po svižnějším úseku závodníci dostanou do Poleně. Následuje přejezd kopce Doubravy, z nějž přes známé zatáčky u Věckovic a Tetětic vozy dojedou k cíli nad Koryty.

RZ Petrovická, Koráb a Doubrava absolvují posádky dvakrát. Mezi největší favority patří plzeňská posádka Václav Pech, Petr Uhel s vozem Mini Cooper Works S2000, která bude chtít na „domácí" trati napravit výpadek na Rallye Šumava. Největšími soupeři by pro ně měly být posádky Roman Odložilík, Martin Tureček s vozem Ford Fiesta R5 nebo Jan Černý s Petrem Černohorským (Škoda Fabia S2000).

Součástí letošní Rally Klatovy budou také Pohár pořadatele a Rally Legend.

Program Rally Klatovy 2015
Sobota 3. října
8.30 Start – nám. Míru Klatovy
8.47 RZ 1, 12.46 RZ 5 – Petrovická
9.20 RZ 2 – Klatovský okruh
11.42 RZ 3, 15.12 RZ 6 – Koráb
12.09 RZ 4, 15.39 RZ 7 – Doubrava
16.50 Cíl – náměstí Míru Klatovy

Tomáš Kanta