Výborných výsledků ale na severu dosáhli i další mladí šachisté z města pod Černou věží. Teprve sedmiletá Barbora Tykalová byla čtvrtá v kategorii dívek do 10 let, přičemž stříbro ji uniklo jen o kousek – o jeden pomocný bodík. Vzhledem k tomu, že Barbora Tykalová bude v kategorii do 10 let hrát ještě dva roky, je velmi pravděpodobné, že medailový úspěch ji v budoucnu nemine.

close Barbora Tykalová. info Zdroj: Karel Nováček zoom_in Barbora Tykalová.

Ve stejné kategorii se představila i sestra Barbory Eva Tykalová, které je dokonce pět let. I ta, navzdory tomu, že byla nejmladší i nejmenší účastníci turnaje, zanechala v Teplicích velmi dobrý dojem a uhrála tři body. Mezi chlapci do 10 let statečně bojoval Jan Tomeš a v kategorii o čtyři roky starší zase Matyáš Roubal, který skončil kvůli dvěma porážkám ve 3. a 4. kole „až“ desátý.

Fotogalerie: Parádní práce. Klatovská šachistka Anežka Nová je druhou vicemistryní republiky

Kromě členů klatovského Šachklubu se mistrovství České republiky zúčastnili i šachisté z dalších oddílů Plzeňského kraje. Svoje želízka v ohni měly v Teplicích kluby z TJ Plzeň Košutka, ŠK 64 Plzeň, ŠK Líně, ŠK Tachov a Sokola Domažlice. Jak si šikovní mládežnici z těchto agilních šachových organizací vedli – to si můžete přečíst na stránkách plzeňského šachu ZDE.