V divizi Touring Autocross nechyběl v obou závodech bývalý mistr Evropy Otakar Výborný z Vrhavče, který se svým týmem nakonec přece jen dokázal své Mitsubishi Mirage na závody připravit. Po prvním závodě v německém Seelow, kde ho postihly technické problémy, totiž nebylo jasné, zda se to podaří.

Do Bausky se ME vrátilo po čtyřech letech a Výborného tým se tak do Lotyšska těšil. Na obnovenou premiéru ale nebude mít autokrosař z Vrhavče nejlepší vzpomínky, neboť po druhé rozjížďce musel ze závodu odstoupit. „Nastal problém s chlazením motoru. Rozjížďku jsem ještě dojel, ale v cíli jsme zjistili, že praskla hadice a vytekla všechna voda. Náhradní motor jsme s sebou neměli a jelikož jsme nechtěli riskovat jeho ještě větší destrukci, tak jsme odstoupili,“ popsal nepříjemnou poruchu Výborný, který byl nakonec klasifikovaný ve finále jako desátý, i když do něj nenastoupil.

Výborného tým se rovnou přesunul z Lotyšska do Litvy, ale sám jezdec jel s porouchaným motorem zpátky do Čech. Oprava se naštěstí podařila, a tak další víkend mohl Výborný stát na startovní čáře závodu ve Vilkyciai. „Po prvním dnu jsem byl čtvrtý. Druhý den jsem skončil ve druhé rozjížďce třetí, ale ve třetí rozjížďce jsem z druhého místa poslal auto přes střechu. Nevím přesně proč, ale najednou jsem se dostal na dvě kola a už jsem to nesrovnal. Přidělal jsem tak mechanikům spoustu práce, ale zvládli to, za čož jim patří velké poděkování. Ve finále jsem se po startu dostal na třetí místo, na kterém jsem i dojel,“ shrnul třetí klání ME Výborný, který už myslí na to, jak připraví auto na další závod, který se jede 22. až 24. června v německém městě Cunewalde.

Mistrovství Evropy v autokrosu, divize Touring Autocross

2. závod, Bauska: 1. Václav Fejfar (Škoda Fabia) 35 b., 2. Adriaan Boele (NLD, Škoda Fabia) 30 b., 3. Martin Samohýl (Škoda Fabia) 24 b., …, 10. Otakar Výborný (Mitsubishi Mirage) 16 b.

3. závod, Vilkyciai: 1. Václav Fejfar 35 b., 2. Martin Samohýl 31 b., 3. Otakar Výborný 26 b.

Pořadí po 3 závodech: 1. Václav Fejfar 104 b., 2. Martin Samohýl 87 b., 3. Adrian Boele 76 b., 4. Evgenij Badmaev (RUS, Ford Fiesta) 67 b., 5. Otakar Výborný 59 b.