Oslabené Klatovy vybojovaly v Kolíně dva body

Kolín – Hokejisté Klatov, kteří nastoupili pouze s jedenácti hráči do pole, dovedli utkání 2. ligy, skupiny Střed v Kolíně do samostatných nájezdů, v nichž po gólech Vracovského a Vlčka získali druhý bod.

13.1.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kanta

SC Kolín - SHC Klatovy 2:3sn

Klatovy domácí Kozly zaskočily a po samostatné akci Vracovského se ve 3. minutě ujaly vedení. Kolín ale dokázal brzy odpovědět. Střela Pýchy se od Marcelovy brusle odrazila k volnému Malému, a ten mířil přesně – 1:1. Hned poté měli domácí velkou možnost stav převrátit na svou stranu, když po faulu na Pilného bylo nařízeno trestné střílení. To ale Pilný neproměnil. Velkou šanci měli také hosté. Domácí brankář Sejpal špatně rozehrál, cestě puku do brány po střele Krliše ale zabránil domácí obránce.

Na začátku druhé třetiny přečkaly Klatovy oslabení a naopak samy udeřily, když ve 26. minutě využily chybu kolínského gólmana. Sejpal vyjel k rozehrávce až mezi kruhy, puk mu ale sjel z hole a Krliš už neměl problém trefit prázdnou bránu. Domácí si poté vytvořili tlak, ale hosté i díky dobře chytajícímu Sochůrkovi dlouho odolávali. To platilo do 36. minuty, kdy Zumr vymetl horní růžek Sochůrkovy branky.

V nebezpečné situaci se na začátku třetí třetiny ocitl domácí Panna, svůj tým ale do vedení neposlal. Na druhé straně se předvedl kolínský Sejpal, který zneškodnil samostatný nájezd Vlčka. Stejný hráč si samostatný nájezd zopakoval v 58. minutě, ani tentokrát ale Sejpala nepřekonal. Třetí třetina patřila gólmanům, kteří za svá záda nepustili žádný puk, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm byl blízko gólu nejdříve hostující Vracovský, pak byl ale v permanenci hlavně klatovský brankář Sochůrek. Jelikož ho domácí hráči už překonat nedokázali, rozhodnout o vítězi musely samostatné nájezdy. V nich Sochůrek potvrdil svůj dobrý výkon, když ho překonal jen Březina. Za Klatovy byli úspěšní Vracovský a Vlček, a tak si hosté z Kolína odvezli dva body.

„Zápas se mi hodnotí dobře. Kluci na ledě nechali úplně všechno a ukázali charakter. Hráli výborně,“ těšil zisk dvou bodů trenéra Klatov Pavla Vostřáka, který se vyjádřil i k prořídlé klatovské sestavě. „Bylo nás málo a je jasné, že takhle to dál nejde. Proč nás bylo tak málo je ale otázka spíše pro vedení SHC Klatovy,“ řekl Vostřák.

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 6. Malý (Pýcha), 36. Zumr (Morkes) – 3. Vracovský, 26. Krliš, rozhodující nájezd Vlček. Rozhodčí: Battěk – Kettner, Šimánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Marcel, Polívka, Hlaváček, Leština, Vracovský, Vlček, Krliš, Pacanda "A", Topinka "C", Krs, Vondrák.

Ostatní výsledky: Nymburk – Tábor 3:1, Žďár nad Sázavou – DS České Budějovice 3:4p, Písek – Havlíčkův Brod 2:9, Pelhřimov – Moravské Budějovice 5:2.

10. IHC Písek⋌26 4 1 1 20  61:121  15

Další zápasy Klatov: Nymburk – Klatovy (SO 20. 1., 17.00), Klatovy – Pelhřimov (SO 27. 1., 17.30).

V Horažďovicích postaví další „kruháč“

Horažďovice – Přestavbu křižovatky ulic Komenského a Třebomyslické na okružní plánují v Horažďovicích.

Ukrajinec měl tři promile. A falešné doklady

Klatovy – Policisté z Klatov vyjížděli v neděli večer do tamního Tesca, kde opilý muž obtěžoval zákazníky.

Při honičce s prchajícím řidičem policie střílela

Sušicko – Dramatickou honičku s ujíždějícím řidičem mají za sebou policisté ze Sušice.

Lékárnám v kraji chybějí asistenti. Bude hůř?

Plzeňský kraj - Sehnat farmaceutického asistenta je v některých místech Plzeňského kraje náročná disciplína.