Velikánské překvapení přinesl jeden ze tří hlavních zápasů večera mezi osmatřicetiletým bijcem Karlosem ´Terminátorem´ Vémolou a Slovákem Samuelem Krištofičem přezdívaném Pirát. Ten před vzájemným soubojem s legendou českého MMA sliboval knockout už v prvním kole, a svoje slova nakonec proměnil ve skutečnost. Přestože slovenský ranař vstupoval do zápasu s Karlosem Vémolou jako outsider, překvapil. Pravým hákem poslal českého veterána do bezvědomí a po minutě a osmačtyřiceti vteřinách slavil jedno z největších vítězství svoji dosavadní kariéry. A když bezprostředně po zápase při pohledu na velkoplošnou obrazovku popisoval promotérovi Ondřeji Novotnému i divákům krátký zápas, vzkázal: „Nikdy o sobě nepochybuj."

„Jsem dojatý. Psali jste mi strašně moc zpráv, hodně lidí mě i odepisovalo. Hlavně sám sobě jsem ale dokázal, že se nemáte nikdy vzdávat," řekl ještě v kleci. „Cítím se jako v sedmém nebi, jsou to nádherné pocity. Tvrdá dřina, těch deset týdnů, vyplatilo se," pokračoval pak s úsměvem v útrobách 02 arény.

Náhradník za Kincla přemohl Čepa a má prozatímní pás

V dalším hlavním zápase padl slovenský postrach Vlasto Čepo s Polákem Piotrem Wawrzyniakem ve třetím kole na TKO (technický knockout). Čepo do zápasu s náhradníkem, který po nečekaném, ale těžkém zranění šampiona Patrika Kincla, přijal opravdu těžkou výzvu, rovněž vstupoval jako favorit, ale v nádherném boji nakonec neuspěl. Prozatímní pás šampiona střední váhy organizace Oktagon MMA tak ukořistil právě Wawrzyniak. 

Oktagon 51 v pražské O2 areně. Piotr Wawrzyniak a Vlasto ČepoPiotr Wawrzyniak porazil Vlastu Čepa.Zdroj: Oktagon MMA

Velice sledovaným soubojem byla také finálová bitva pyramidy Tipsport Gamechanger mezi srbským bojovníkem Bojanem Veličkovićem a Andreasem Michailidisem. Tu ovládl Srb, který svého soka porazil ve třetím kole na submisi. A vydělal si tak ohromné peníze (dostal šek na 300 tisíc euro).

PODÍVEJTE SE: Tisková konference po Oktagonu 51

Zdroj: Youtube

Výsledky Oktagonu 51 (29. prosince 2023, 02 aréna): Tomáš Fiala - Hassan Shaaban (vítěz Shaaban, 1. kolo KO), Magda Šormová - Mallory Martin (Martin, na body), Radek Roušal - Kallum Parker (Roušal, na body), Chiara Penco - Eva Dourthe (Dourthe, na body), Karol Ryšavý - Henrique Madureira (Ryšavý, 1. kolo TKO), Ion Surdu - Stefano Paternò (Paternò, 2. kolo, submise), Daniel Škvor - Martin Zawada (Škvor, na body), Karlos Vémola - Samuel Krištofič (Krištofič, 1. kolo KO), Vlasto Čepo - Piotr Wawrzyniak (Wawrzyniak, 3. kolo, TKO), Bojan Veličković - Andreas Michailidis (Veličković, 3. kolo, submise).

Klára Strnadová zabojuje v Lucerně o profesionální evropský WAKO titul.
Fighterka Strnadová v Lucerně zabojuje o profesionální evropský WAKO titul