Velice cenné dva body doma uhráli vřeskovičtí muži, kteří porazili po výborném výkonu favorizovanou Avii Čakovice, jednoho z aspirantů na postup do 1. ligy.

Ode dna tabulky oblastního přeboru se posouvá stále výše i B tým mužů TJ Vřeskovice, který si doma poradil nečekaně hladce s favorizovanými Liticemi, dva body doma uhráli i muži TJ Sokol Chudenice, když porazili Ždírec.

II. LIGA MUŽŮ

Vřeskovice – Čakovice 21:19 (12:11)

Pro domácí to bylo hodně těžké utkání se silným soupeřem, který si do Vřeskovic přijel pro oba body. Jenže všechno bylo jinak. Domácí tým podal výborný výkon, celý první poločas vedl o dvě branky. Hosté z toho byli nervozní, hráli hodně tvrdě, místy až nečistě, ale po přestávce skóre otočili a vedli již o tři branky. Vřeskovičtí házenkáři však měli velký den. Znovu se do soupeře pustili s velkou vervou. Stačili nejen vyrovnat, ale v závěru utkání zvrátili výsledek opět na svoji stranu. Skvěle zachytal především brankář Jan Kadlec, výborně zahrála obrana i všichni útočníci. Příjemně všechny překvapil svým výborným výkonem nejmladší hráč domácích Tomáš Blohmann, autor osmi branek.

Druholigovou tabulku vede po 14. kole Záluží s 22 body, Čakovice klesly na 3. místo (19), Vřeskovice si naopak polepšily a vyhouply se již na 7. příčku tabulky.

Branky Vřeskovic: M. Černý 8, T. Blohmann 8, T. Jánský 5.

Cenné vítězství uhrály Vřeskovice v sestavě: Brankáři – Jan Kadlec, Petr Štich, obrana – Václav Berka, Tomáš Neuman, Josef Míka, Petr Hofmann, útok – Miroslav Černý, Tomáš Jánský, Jan Černý a Tomáš Blohmann.

Nyní čeká na druholigové Vřeskovice sobotní dohrávka od 15 hodin v Ejpovicích a v neděli pak hrají doma od 14 hodin s NH Řevnice.

OBLASTNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Vřeskovice B – Litice 30:23 (17:12)

Favoritem byli hosté,kteří jsou zatím na 4. místě tabulky, ale od první minuty diktovali tempo hry domácí hráči, kteří měli v týmu několik posil z áčka. Domácí záloha vedla v poločase o pět branek, pak sice hosté po změně stran skóre trochu zkorigovali, ale v závěru domácí znovu zapnuli naplno a zápas dotáhli bez problémů do vítězného konce.

Branky Vřeskovic: Matoušek 9, T. Blohmann 8, Jánský 7, Jan Černý 6.

Ziskem dvou bodů si domácí opět polepšili, v tabulce poskočili na 9. místo a jako nováček přeboru udělají vše pro to, aby se v této náročné soutěži udrželi. V dalším kole to ale nebudou mít jednoduché, v neděli zajíždí na hřiště 3. týmu tabulky do Rožmitálu.

OBLASTNÍ PŘEBOR ŽEN

Chudenice – Štěnovice 8:25 (4:13)

Domácí hráčky na soupeřky ze Štěnovic nestačily, prohrály rozdílem třídy. Všech 8 branek domácího Sokola „zařídila" kanonýrka Kateřina Kacerovská. V neděli zajíždí náš zástupce v tomto přeboru do Stupna.

OBLASTNÍ PŘEBOR I. TŘÍDY MUŽŮ

Chudenice – Ždírec 23:19 (12:9)

Domácí podali pěkný a kolektivní výkon, dařilo se i střelcům, a tak z toho bylo zasloužené vítězství.

Branky Chudenic: T. Rupert 8, J. Rupert 7, Petrášek 6, Soupír 2.

O tomto víkendu mají chudeničtí muži volno.

Karel Šot