Na klatovskou palubovku sportovní haly v Čapkově ulici přijela dvě pražská družstva.

TJ Klatovy - BA Sparta Praha 101:69

Zatímco v sobotu se čekalo povinné vítězství mladíků Klatov nad Spartou, v neděli se v duelu s USK očekával tvrdý boj. Domácí však potvrdili nárůst formy a ani jednomu týmu nedali naději na lichotivý výsledek. „V obou duelech nastoupilo všech našich dvanáct hráčů,“ upřesnil trenér kadetů TJ Klatovy Karel Aušprunk.

Začátek utkání se zvrhl ve střelecké závody a domácí i přes pravidelné střídání všech hráčů neustále zvyšovali náskok. Hosté předvedli snaživý výkon, ale rozdíl čtrnácti míst v tabulce byl výrazný a ani v Klatovech se pražské Spartě nepodařilo získat první výhru v soutěži.

Čtvrtiny: 28:14, 24:16, 20:21, 29:18. Sestava a body Klatov: Kuneš 24, Volmut 21, Aušprunk 21, Krůta 10/1, Luňák 8, Kříž 4, Drozda 4, Milec 3, Johánek 2, Gezo 2, Bernas 2, Sazama.

TJ Klatovy - USK Praha 87:49

Hosté se snažili zápas odložit kvůli početné marodce, ale nakonec všichni stěžejní borci nastoupili a odvezli si z Klatov pořádný výprask. Domácí od začátku jasně soupeře přehrávali a nakonec po výborném a nadšeném výkonu protivníky jednoznačně porazili.

„Pod košem kraloval Volmut, precizní obranu na klíčového hráče Pražanů Petráka odvedli střídavě Kuneš a Drozda, návrat formy potvrdil Luňák,“ vyzdvihl klatovský kouč. Tři trojky trefil Klatovský Aušprunk a dobrým doskokem přispěl jeho spoluhráč Bernas. „Celkově lze pochválit všechny hráče za výborné výkony,“ shodla se trenérská dvojice klatovských basketbalových kadetů Karel Aušprunk a Karel Denk.

Čtvrtiny: 22:7, 27:13, 21:17, 17:12. Sestava a body Klatov: Volmut 22, Aušprunk 20/3, Kuneš 12, Bernas 10, Krůta 8, Kříž 6, Luňák 5/1, Johánek 3/1, Drozda 1, Sazama, Milec, Gezo.