OBRAZEM: Klatovy nebodovaly

Klatovy - Dalším kolem pokračovala už v roce 2009 první liga sálového fotbalu - futsalu

7.1.2009

Futsalisté Tullamore Dew Klatovy (zelené dresy) podlehli v utkání třináctého kola celostátní ligy svým hostů z SC Premium Stonava po poločase 1:2 nakonec 1:3Foto: DENÍK/Milan Kilián

Dějištěm jeho soubojů byla i klatovská hala v Čapkově ulici, kde mělo tentokrát velmi početné publikum možnost vidět opravdu ty nejlepší týmy celé ligy. Vždyť přijel lídr soutěže Premium Stonava. Ten se kromě pořadatelského týmu Tullamore Dew utkal i s loňským mistrem Chemcomexem Praha.
Klatované v těžké konkurenci nedokázali využít výhody domácího prostředí a vyšli bodově naprázdno.

Tullamore Dew Klatovy -SC Premium Stonava 1:3

V prvním utkání nastoupil Tullamore Dew A proti aktuálně prvnímu týmu tabulky. Alespoň v prvních minutách to však znát nebylo. Hned v první minutě střílel po kombinaci do boční sítě Toman. Pak se střelou těsně mimo prezentoval Hanzlík. Bohužel ve třetí minutě po autovém vhazování skvěle zpracoval míč hostující Mendrok a poslal hosty střelou mezi nohy brankáře Vacka do vedení. Hrál se oboustranně rychlý a pohledný futsal.

Šance se střídaly před oběma brankami, kdy většinu akcí domácích rozjížděl výborně hrající Mužík. V brankových šancích se u domácího týmu vystřídali Hanzlík, Strnad i Tafat. Všichni po hříchu neúspěšně. Vyrovnání přinesla až akce Hanzlíka ze 17. minuty. Zdálo se, že po rychlém úniku na čáře prováhal nejlepší možnost k přihrávce. Rychlým zastavením se ale zbavil obránce Stonavy a nahrál před branku zcela volnému Strnadovi. Tato urputná snaha domácích o vyrovnání ale už za půl minuty přišla absolutně vniveč. To po nedorozumění gólmana Vacka s obráncem vypíchl míč hostující Sikora a poslal Stonavu podruhé do vedení.

Do druhé půle vstoupili domácí ještě aktivněji než do té první. Prakticky po celou dobu zaměstnávali obranu a brankáře hostů z Moravy. Nebezpečně pálil Toman, z brejku neuspěl Strnad a ani dorážející Hanzlík. Ten pak spolu s Tafatem ještě několikrát prověřil připravenost a reflexi brankáře Stonavy.
Hráči Tullamore ale ze svého tlaku nic nevytěžili, naopak 40 sekund před koncem po opakované střele inkasovali potřetí. Úspěšným střelcem byl opět Sikora. Prohra s vedoucím týmem tak byla mírnou ztrátou, ale předvedeným výkonem byla sympatickým příslibem pro druhé utkání sobotního dvojkola proti Darkovicím.

Poločas: 1:2. Branky: 17. Strnad – 3. Mendrok, 18. a 40. Sikora. Rozhodčí: Půček – Petroušek.

Tullamore Dew Klatovy -SF Klimco Darkovice 1:2

I tento zápas se hrál před výbornou diváckou kulisou, bohužel příznivci klatovského futsalu se ani tentokrát nemohli radovat z bodového zisku. Do zápasu s Darkovicemi, podobně jako se Stonavou, klatovští futsalisté doslova vlétli a rozhodně jim patřil úvod prvního poločasu. Opět ale přišlo na řadu neproměňování šancí, které se pro vývoj zápasu ukázalo jako rozhodující. V jasných příležitostech nepotrestali hrubky hostů Hanzlík, Strnad ani duo Mužík - Tafat. Darkovice se začaly probouzet až v závěru poločasu, o to ale razantněji. Po sporné situaci z 19. minuty se dostali útočníci Klimca do přečíslení, které využili ke vstřelení vedoucího gólu. Tento moment klatovské futsalisty hodně psychicky nalomil.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s velkým odhodláním na zvrat utkání. Jejich snaha jim ale paradoxně svazovala nohy. Navíc soupeř se uchýlil k těsnému bránění svého brankoviště a hrozil jen nakopávanými balony do brejků. Tato taktika se vyplatila v 5. minutě. Obrana domácích za sebou nechala darkovického Buchtu a ten se nemýlil. Hráči Klatov se pak jen těžko dostávali do šancí. Když už se přes těsné bránění dostali, nedokázali se brankově prosadit.

Soupeř hrál velmi nečistě a ve 14. minutě zahrával Mužík devítimetrový trestný kop. Po jeho tvrdé ráně se otřáslo břevno, skóre však zůstalo. V 16. minutě vykřesal naději na lepší výsledek gólem Tafat. Nicméně v posledních čtyřech minutách už Klatovy bránu Darkovic zásadně neohrozily. Nedokázaly si ani vykoledovat další faul, který by znamenal velkou šanci v podobě následného devítimetrového kopu. Oproti zápasu se Stonavou, byla ztráta bodů s předposledním týmem tabulky velice hořkou pilulkou.

Poločas: 0:1. Branky: 36. Tafat – 20. Voldán, 25. Buchta. Rozhodčí: Hladík – Půček.

„Jestliže z dvanácti čistých gólových šancí dáme ve dvou utkáních dvě branky, nezasloužíme si vyhrát žádný zápas v žádné soutěži. Ještě smutněji tato situace působí po zápase se Stonavou, které jsme byli rovnocenným soupeřem. Oni však dovedou své dvě branky vstřelit po autovém vhazování, což v našem podání nepřipomíná šanci na branku ani velmi vzdáleně. Tu třetí pak soupeř vstřelil z brejku v poslední minutě, kdy už jsme všechny síly vrhli jen do útoku,“ řekl po zápase vedoucí klatovského mužstva Martin Štancl.

Sestava Klatov:Pavel Vacek - Antonín Kopecký, Michal Frous, Milan Meszáros, Petr Mužík - Tomáš Strnad, Libor Tafat, Zdeněk Hanzlík, Zbyněk Toman - Stanislav Vítovec, František Petrželka.