Viděli letošní nejlepší světový výkon, 85,52 metru.

Tradiční atletický mítink – Velká cena města Klatov ve skoku dalekém, trojskoku a hodu oštěpem se konal minulou středu a řada závodníků na něm podala velmi kvalitní výkony. Letos byly závody dokonce mezinárodní, vzhledem k účasti ukrajinských závodníků ve skocích a sprintech.

Ve sprintu žen na 150 m zvítězila s náskokem loňská dvojnásobná medailistka z mistrovství ČR, klatovská Martina Štychová, nyní členka oddílu Plzeň Petřín, v čase 18,45 s, druhá doběhla Barbora Krňoulová z AK Škoda Plzeň za 19,33 s a třetí pak byla Kristýna Adlerová z Plzně Petřína 19,50 s. Na dvojnásobné vzdálenosti zvítězila suverénně opět Martina Štychová v čase 40,61 s před Markétou Petrikovičovou z Chebu (41,93 s) a Kristýnou Adlerovou (42,37 s).

Na 150metrové trati v mužích vyhrál ukrajinský závodník Danyliuk Oleh za 16,19 s před plzeňským závodníkem Danielem Maruštíkem (16,73 s) a Jiřím Vondráčkem z RH Pardubice (16,82 s).

Ve sprintu na 300 m zvítězil Miroslav Altman z AK Škoda Plzeň (35,47 s) před Václavem Váchalem (35,74 s) z AC Domažlice a Danielem Maruštíkem z AK Škoda Plzeň (35,84 s). Těsně pod stupni vítězů skončil v dobrém čase klatovský junior Luboš Tůma (36,64 s).

Běh na 800 m vyhrála Lucie Šimečková z Plzně Petřína (2:18,07 min.) před Sárou Heroldovou (2:18,47 min) ze stejného oddílu a Michaelou Kašovou z Písku (2:34,51 min). V mužské kategorii zvítězil na netradiční trati 1 míle sušický Pavel Štěpánik za 4:36,08 min. před klatovským Šimonem Burešem (4:40,80 min) a Radkem Veselým z Mílařů Domažlice (4:42,01 min).

Skokanské disciplíny – dálka i trojskok – měly vysokou úroveň díky závodníkům z Dukly Praha a ukrajinským atletům. Ve skoku do dálky zvítězil a překonal 7metrovou hranici Serhi Kruk (7,01 m) před Bulakem Orestem (6,91 m) a Martinem Vachatou z Dukly Praha (6,91 m). Na 7. místě v hodnotném výkonu 6,41 m skončil domácí Jan Jirotka. Ve stejné disciplíně žen vyhrála Anna Švecová z USK Praha (5,56 m) před Barborou Krňoulovou z AK Škoda Plzeň (5,06 m) a Šárkou Hezoučkou ze Sparty Praha (4,73 m).

V trojskoku mužů pak zvítězil Dmytro Chornota výkonem 14,84 m před Orestem Bulakem (14,56 m) a Martinem Vachatou (14,50 m).

Skoky do výšky byly v režii klatovských atletů a atletek. V mužích zvítězil pěkným výkonem 191 cm Martin Bendl před Petrem Hlaváčem a Lukášem Beštou (oba 183 cm), v ženách pak loňská vítězka Veronika Vavrečková (167 cm) před Kateřinou Štychovou (161 cm).

Největší ozdobou mítinku byli samozřejmě oštěpaři. V mužské kategorii zvítězil suverénně Petr Frydrych, který splnil kvalifikační limit na mistrovství světa v Pekingu. Jaroslav Jílek z RH Pardubice vybojoval 2. místo za výkon 76,44 m těsně před Janem Kubešem z Dukly Praha (73,14 m). V ženách vyhrála Simona Bažantová z Vodních staveb Tábor (41,16 m), před Šárkou Hezoučkou (40,31 m) a domácí dorostenkou Viktorií Johánkovou (35,56 m), která házela pětsetgramovým oštěpem. (jh)