Na této trati se v roce 2000 konaly olympijské hry, které vyhrála Štěpánka Hilgertová. A nejen s ní se Antonie na trénincích v Austrálii, kde se připravuje už od konce ledna, často potkává. Například třetí muž olympijských her v Riu Jiří Prskavec či olympijský vítěz Joe Clark se pohybují na trati často společně s Antonií, která je občas okukuje. „Joe je fajn kluk, tu a tam prohodíme pár slov a taky mě občas pochválí. To se pak hned lépe jezdí,“ řekla Antonie.

„Vedra, která během australského tréninkového kempu panují, jsou prý na 180letém historickém maximu. Být několik hodin denně na tréninku a odtrénovat požadované objemy v tomto extrému vyžaduje pro celý juniorský tým obrovské úsilí a i Antonie je často ráda, že z vody může rovnou do klimatizované místnosti,“ přiblížil únorové klimatické podmínky trenér a otec Antonie Vladislav Galuška. „Když je okolo 45 stupňů, tak se hůř dýchá a soustředěnost na trénink se snižuje. Ještě že jezdím na divoké vodě a můžu se každou chvílí ochladit. Běhat po hřišti, to bych asi vedrem umřela. Ale je to tu pořád lepší než být doma v zimě,“ doplnila ho Antonie.

Týden před koncem soustředění Antonie startovala v prestižním závodě Australia Open. V seniorské kategorii skončila na fantastickém dvanáctém místě, těsně za finálovou desítkou, což byl její nejlepší dosavadní úspěch v kategorii seniorů. „Udělala jsem chybu uprostřed trati a k tomu ještě jeden hloupý dotek na třetí bráně. Jinak to byla super jízda. Do finále mě chybělo málo a moc mě mrzelo, že to nevyšlo. Ve finále závodu světové série jsem ještě nikdy nebyla a kdoví, kdy budu,“ mrzelo sušickou kajakářku.

Juniorskou kategorii na Australian Open ale tato medailistka z loňského MS s přehledem vyhrála a ukázala tak, že i v roce 2017 s ní bude nutno počítat jako s adeptkou na pozice v první světové desítce juniorek.

Čtěte také: PODÍVEJTE SE: Sportovcem roku 2016 je Tereza Martínková