Oba, jako členové Sportovního centra mládeže (SCM), absolvovali kompletní objem tréninkové zátěže celého kempu. Místo i plán tréninků na tomto kempu i všechny tréninkové aktivity SCM osobně vymýšlel a řídil jeho šéftrenér Vladislav Galuška.

Kemp se uskutečnil u francouzského města Pau na úpatí Pyrenejí. Zde se nachází „Pau-Pyrenejský stadion vodních sportů", což je kanoistický uměle vybudovaný vodácký terén. O jeho obtížnosti hovoří i skutečnost, že kromě jiného se tam letos bude konat finále světového poháru dospělých.

Náročný tréninkový program zahrnoval tréninky na tomto kanále, ale i na přírodních terénech, kterých je v okolí dostatek. I často přes nepříznivé počasí (kolem 7°C a déšť) se uskutečnily všechny tréninkové jednotky dle plánu šéftrenéra. Ten jim také připravil několik zpestření. Jedním z nich byl výlet na pobřeží Atlantského oceánu. Tam se ovšem i přes slunečné počasí nikdo nevykoupal. Voda má totiž v tomto období 10°C.

Na zpáteční cestě se vodáci zastavili na návštěvě u několikanásobného mistra světa, trojnásobného olympijského vítěze ve vodním slalomu v kategorii C1 z LOH 2000, 2004 a 2012 Tonyho Estangueta. Ten po většinu své kariéry jezdí na lodích Galasport. Tony se velmi aktivně podílel na vývoji mnoha typů kánoí vyrábějících se v Tedražicích. Všichni si mohli vzít do rukou nebo se vyfotit se třemi zlatými olympijskými medailemi najednou, což moc závodníků nemá.

Také cestu domů se snažil trenér Galuška zpestřit. Přejeli nejdříve Pyreneje do Španělska a potrénovali na olympijské trati v Seu d'Urgell a pak teprve namířili domů. Po příjezdu si Vítek a Antonie „odskočili" na vyhlášení nejlepších sportovců okresu, kde obsadili 4. místo (Antonie) a Vítek dokonce druhé místo.

Zimní příprava vodáků bude nadále intenzivně pokračovat v tělocvičnách a letos poprvé i díky městu Sušice v novém bazénu. „Tam je díky zabudovaným speciálním tryskám protiproud, a mladí závodníci tak mohou trénovat všechny dovednosti v teple. Jde o unikátní technologii, která je jediná v České republice. S tímto nápadem přišli závodníci Sušice, kteří našli obrovskou podporu u města Sušice," pochvaloval si otec a trenér jednoho z mladých vodáků Jiří Pohanka.