Letošní závody 36. ročníku této populární běžecké série se doposud konaly netradičně. Nadšenci s vynikající fyzickou kondicí s pomocí chytré aplikace absolvovali trať sami. Tento víkend a dva podniky na Kašperskohorsku se už téměř vrací zpět do normálu. A to právě díky uvolnění vládních opatření z obavy nákazy novým typem koronaviru.

V sobotu (16. května) se koná 10. ročník Běhu kolem Lišáku. Start u parkoviště pod lanovkou Prádlo je v deset hodin dopoledne. Délka trasy (10 km) je společná pro všechny dospělé kategorii. O den později se ve stejný čas uskuteční tradiční Běh na Kašperk. Start závodu je na náměstí v Kašperských Horách. Více informací dostanete u paní Renaty Hartmanové na telefonním čísle 778 263 504.

A aby dobrých zpráv po hluchém období sportu nebylo málo, tak věřte, že odložený Husínský kros, který se v Tajanově u Klatov měl původně konat 19. dubna, byl přesunut na sobotu 20. června. Jedná se již o 9. ročník. Muži běží tři okruhy po 3,5 km, ženy a muži nad 70 let o jedno kolečko méně.

Více informací o „klatovském“ seriálu najdete tradičně na pravidelně aktualizovaných stránkách www.esusliga.webnode.cz.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM EŠUS LIGY

16. května – Běh kolem Lišáku (10. ročník)
17. května – Běh na Kašperk (9. ročník)
6. června – Jarním Železnorudskem (41. ročník)
13. června – Přespolní běh v Zelené Lhotě (12. ročník)
14. června – Běh na Hraničář (18. ročník, staronový závod)
20. června – Husínský kros (9. ročník)
27. června – Krosový běh chudenickým Žďárem (5. ročník)