Akce se pod taktovkou agilní TJ Sokol Mochtín, oddílu Rekreačního sportu, konala po nucené dvouleté přestávce, kterou zavinila koronavirová pandemie. Vánočního turnaje, který nesl název O Vánočního kapra 2022, se zúčastnilo celkem dvanáct sportovních nadšenců (z toho čtyři ženy).

Překvapivým vítězem stolnětenisových klání se stal mladík Pavel Černý. Jeho otec Petr, mimochodem několikanásobný vítěz tohoto turnaje, obsadil tentokrát třetí místo. Stříbrnou medaili vybojoval pro sebe Tomáš Velek starší.

Konečné pořadí turnaje: 1. Pavel Černý (Mochtín), 2. Tomáš Velek starší (Hoštičky), 3. Petr Černý (Mochtín), Zdeněk Hrdlička (Klatovy), 5. Zbyněk Smolík (Mochtín), 6. Petr Kubalík (Mochtín), 7. Jiří Čeleda (Lhůta), 8. Veronika Černá (Mochtín), 9. Anna Rubášová (Těšetiny), 10. Milena Jůdová (Klatovy), 11. Jan Žiak (Mochtín), 12. Jana Žiaková (Mochtín).