I když letos neplánovala již žádný zápas, tuto nabídku nemohla odmítnout. V úterý 24. listopadu odlétá a 27. listopadu zápasí.

„Celý tento gala večer bude TOP. Budou zde zápasit samé hvězdy a opravdu si vážím toho, že vybrali „nějakou Alču z Nýrska“. Doteď nemohu věřit, že na mě narazili při výběru a prošla jsem jejich kritérii. Bohužel teď mám samozřejmě okolo toho hodně zařizovaní. Musím projít několika zdravotními testy, udělat si pracovní víza, zařídit letenky apod. Úkolů je to doopravdy moc. Jedno z největších minusů je pro mne opět váha, myslím že se s ní peru více než s tréninky. Budu nastupovat ve čtyřkové pyramidě. (já a další tři Korejky) ve váze do 54 kg. Musím ale podotknout, že tuto váhu jsem měla naposled asi před dvanácti lety,“ řekla Alena Holá.

„Moje soupeřka, Su Jeong Lim, je zdejší populární hvězda, která má zlatou medaili z olympijských her v taekwondo a pás Lumpini (neprestižnější ocenění v Thajsku). Profi akce je vypsaná dle pravidel K-1, zápas bude trvat třikrát dvě minuty a je povoleno jedno koleno v klinči, bojovat se bude bez chráničů. V případě remízy se nastavuje další kolo. Na zápas se připravuji velmi svědomitě, jako vždy. Trénuji šestkrát týdně a budu čerpat ještě z příprav, které jsem absolvovala před mistrovstvím světa. V případě postupu se finálový zápas uskuteční v tentýž den na téže akci. Musíme trochu změnit taktiku boje, protože dle zpráv soupeřka studovala moje poslední zápasy, takže musíme najít něco, čím ji zaskočím. Já už jsem také dostala jednu kladnou zprávu, soupeřka měla nedávno zlomený nos, takže „terč“ je jasný,“ představila svoji soupeřku Holá.

„Poslední čtyři týdny jsou opravdu nabité, nikdy jsem tolik zápasů v tak krátkém časovém rozmezí neměla. Nemám ještě stoprocentně zahojený nárt ani holeň, tak snad to tolik v zápase neucítím. Doufám, že se dám fyzicky i psychicky ještě dohromady při cestě a dlouhém letu. Alespoň to bude nějaký odpočinek po několika dnech trápení v tělocvičně a v práci. Upřímně se těším, až to vše bude za mnou. Jsem již hodně vyčerpaná a je to doopravdy náročné chodit do práce a ještě dojíždět trénovat a do toho skoro nejíst,“ dodala.

„Chtěla bych čtenáře a mé fanoušky poprosit, aby mi poslali hlas na www.nocmistru.cz. Je to soutěž pořádaná svazy bojových sportů a jsem zde nominovaná jako „miss sympatie“. Pokud tuto soutěž vyhraji, je oficiální předávání 19. prosince ve vysílání na ČT2,“ oslovila čtenáře Holá.