Soupeři, kteří se velmi dobře znají, na sebe narazili letos podruhé. Při prvním říjnovém měření sil Klatované, na kterých byla znát velká nezkušenost, a zároveň absence některých opor, prohráli 0:2. Ani teď však nebyla sestava Klatov optimální, chyběli Tafat a Presl.
A když Klatované pak ještě porazili Bombarďáky Větřní, tak naplno bodovali ve čtvrtém utkání za sebou a v tabulce se posunuli na skvělé páté místo.

Chemcomex Praha A – Tullamore Dew Klatovy 2:3 (2:0)

Klatovští hráči mívají velmi špatný start do zápasu, a to se potvrdilo i v tomto utkání. Hned v 1. minutě po chybné rozehrávce z vlastní poloviny šel soupeř do vedení Vítem Ohnsorgem. Tím se domácí uchlácholili a polevili ze své tradiční aktivity. Klatovy srovnaly hru a měly několik dobrých příležitostí, ale nevyužily jich, a tak se potvrdilo tradiční nedáš dostaneš. Opět chyba při rozehrávce hostů a učebnicově sehrané přečíslení tři na dva a za Chemcomex zvyšoval v 18. minutě Radek Hort.

Po poločase a velké bouři v kabině Klatovy přidaly a najednou to vypadalo, že suverénní Chemcomex není schopen na rychlou hru Klatov najít recept. Ve 31. minutě přišla krásná individuální akce Mužíka, který obešel dva protihráče a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci. Další gól přidali klatovští hráči hned o minutu později. Po krásné akci na jeden dotek putoval míč od Petrželky na Hanzlíka, který před bránou našel Strnada, ten nezištně posunul zpět na Frouse, který se parádně trefil do pravé šibenice. „Konec zápasu se oba týmy snažily zvládnout ve svůj prospěch, utkání v této fázi výrazně ovlivnily chyby rozhodčích, když nejdříve Klatovským připsali pátý faul za čistý zákrok Kopeckého, (po šestém faulu následuje trestný kop na branku) a zároveň Chemcomexu neodpískali jasný šestý faul, který přišel dvě minuty před koncem a tři metry od lavičky hostů a rozhodčího Koláře,“ uvedl trenér Klatov Martin Štancl s tím, že následně přišel oddechový čas Chemcomexu a ten, stejně jako Klatovy, poslal na palubovku na poslední minutu svoji nejsilnější sestavu.

Za Klatovy byli na hřišti Kopecký, Frous, Mužík a Hanzlík. Soupeř měl výhodu autového vhazování, avšak po chvilce udělal chybu v rozehrávce, Hanzlík se zmocnil míče, obešel soupeře a předložil míč Mužíkovi, který tváří v tvář pražskému brankáři nedal šanci a s ledovým klidem poslal míč k levé tyči. Dvacet vteřin před koncem zápasu tak hráči Tullamore Dew Klatovy pečetili svoji cennou výhru, když jako druhý tým v soutěži získali skalp suveréna z Prahy.

Branky: 1 Ohnsorg, 18. Hort – 31. a 40. Mužík, 32. Frous.

Tullamore Dew Klatovy – Bombarďáci Větřní 5:3 (2:2)

První vzájemné měření sil v letošním sezoně mezi ligovými nováčky dopadlo lépe pro Klatovy. Klatovy chtěly potvrdit stejně kvalitním výkonem jako proti Chemcomexu zisk všech šesti bodů. Utkání, ve kterém bylo Větřní jednoznačně horším týmem, však mělo nečekaně dramatický průběh. Hned ve 2. minutě Klatovy prohrávaly. Lehkou střelu hostů srazil před gólmanem Vackem do branky nešťastně Strnad. Klatovy ale mají ve svých řadách bojovníka Frouse, který vyrovnal v 7. minutě střelou z otočky na 1:1. Hned vzápětí našel Mužík Tomana a ten nedal prudkou střelou brankáři šanci a Klatovy se ujaly vedení. V poslední minutě prvního poločasu však přišla další nešťastná střela. Míč za záda brankáře Vacka tečoval Petržela.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří ve 23. minutě zvyšovali Homérem na 2:3. Ve 24. minutě však byl stav opět nerozhodný, na 3:3 v těžké situaci s přehledem zkušeného mazáka korigoval Mezsáros. Od této chvíle padaly branky již jen do sítě Bombarďáků. Na 4:3 zvyšoval Mužík ve 35. minutě a na konečných 5:3 upravil minutu před koncem Hanzlík. Klatovští hráči rozehráli přímý kop na brankáře Vacka, který počkal až na atak hostujících útočníků, krásným pasem našel v rohu hřiště Mužíka, který bez zpracování vrátil vzduchem na Hanzlíka stojícího před brankou a ten akci na jeden dotek vzduchem zakončil ranou z voleje k levé tyči.

Branky: 7. Frous, 8. Toman, 24. Meszáros, 35. Mužík, 40. Hanzlík – 2. Ginzel, 15. Soukup, 23. Homer.

Řekl po zápase:

Martin Štancl, trenér futsalistů Tullamore Dew Klatovy (celostátní liga, Chemcomex Praha A – Klatovy 2:3; Klatovy – Bombarďáci 5:3); /www.sf-klatovy.cz/: „Jsme rádi hlavně za vítězství proti pražskému celku. Potvrzuje se, že naše výkonnost vzrůstá a z toho mám samozřejmě velikou radost. Uvidíme, jak si povedeme 3. ledna na domácí palubovce v Klatovech, kdy k nám přijede úřadující lídr soutěže SC Premium Stonava, která je zatím jediným neporaženým týmem. Všechny srdečně zveme od 11.00 do 15.00 hodin do haly v Čapkově ulici.“