Na finálovém turnaji mistrovství České republiky družstev žáků v Radomyšli, jehož byl horažďovický oddíl spolupořadatelem, obsadili třetí příčku.
O cenné kovy se v Radomyšli pralo kvarteto nejlepších týmů z celé republiky. Horažďovičtí si postup mezi elitní čtyřku vybojovali už v červnu, kdy v kvalifikačním dvojutkání vyřadili Jiskru Aš po výsledcích 5:2 a 6:1.

Ve finálovém turnaji narazili nejprve na Sokol Prostějov. Po vyrovnaném úvodu získávali Moravané postupně půdu pod nohama a uštědřili horažďovickým mladíkům porážku 5:2. O body Západočechů se postaraly dvojice Pivnička, Slavíček a L. Hokr, Jarolím. Ve druhém utkání nastoupili nohejbalisté z města hokejek proti největšímu favoritovi z Čakovic. Pražané měli razantní nástup do utkání a prakticky jej rozhodli hned v úvodu. Nakonec se zrodil stejný výsledek jako v souboji s Prostějovem – 2:5. Horažďovické body zařídila opět dvojice L. Hokr, Jarolím a L. Hokr v singlu.

V posledním střetnutí proti Stratovu potřebovali Západočeši vyhrát, aby brali bronz. A od počátku nenechali nikoho na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Během chvilky vedli 4:0 a rozhodnutý duel se po dohodě obou trenérů ani nedohrával.

„Mrzí mě utkání s Prostějovem, kde jsme určitě měli na vítězství, ale soupeř byl v důležitých momentech důraznější a šťastnější. Mohli jsme mít stříbro, ale každá medaile z republikového šampionátu se počítá,“ řekl vedoucí horažďovického družstva Ladislav Barák.

Konečné pořadí: 1. TJ AVIA Čakovice, 2. TJ Sokol I Prostějov, 3. TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon (Hokr L., Jarolím, Pivnička, Slavíček, Hokr F.), 4. TJ Sokol Stratov. (hh)