Zvládli to. Nohejbaloví dorostenci TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon uzavřeli letošní ročník Botas dorostenecké ligy důležitým vítězstvím. V přímém souboji poražených semifinalistů o třetí místo porazili i bez zraněného Pivničky favorizované České Budějovice na jejich půdě a na krk si pověsili bronzové medaile. Před nimi skončili v soutěži jen Prostějov a pražská Kotlářka.

TJ Dynamo České Budějovice – TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon 4:5

Výtečný úvod, dramatický vývoj a šťastný konec. Tak se dá shrnout nedělní souboj na jihu Čech z pohledu Horažďovic. Partii o bronz rozehráli Západočeši parádně. Hned v první dvojici skolili Hokr s Kandou elitní dvojici domácích a na jejich výhru vzápětí navázali i Voruda se Smitkou. Ve trojicích si oba soupeři body podělili. A pak začalo drama. Voruda podlehl v singlu Chalupovi a první trojice domácích srovnala skóre utkání na 3:3. Horažďovičtí šli znovu do vedení po spolehlivém výkonu Kandovy trojice s Kneblem a Jarolímem. Jenže lepší debl Dynama se podruhé v utkání zaskočit nenechal a bylo jisté, že se bude rozhodovat v poslední odvetné dvojici.

Hokr s Kandou těsně ztratili první set a na hosty by v ten moment vsadil asi málokdo. Jenže na začátku druhého dějství se zápas zlomil. Za stavu 4:3 přišel na hřiště místo blokaře Kandy polař Knebl a s pozměněnou obranou Západočechů si dvojice Českých Budějovic nedokázala poradit. Domácí od té chvíle dokázali do konce zápasu uhrát pouhé tři míče a horažďovická dvojice ukončila celé střetnutí ve skoro exhibičním tempu.

„Určitě bych na našem výkonu našel mouchy, ale podstatná je výhra a zisk medailí. Rozhodla naše větší touha po vítězství a vynikající individuální výkon Lukáše Hokra, kterého podpořili spolehliví Kanda a Knebl,“ uvedl vedoucí hostujícího týmu Ladislav Barák.

Výsledky: Fík, Matějka (Köhler) – Hokr, Kanda 0:2 (9:10, 9:10); Chalupa, Kápar – Voruda, Smitka 0:2 (8:10, 8:10); Fík, Matějka, Chalupa – Kanda, Knebl, Jarolím 2:1 (6:10, 10:5, 10:9); Köhler, Kápar, Hrdlička – Smitka, Hokr, Voruda 0:2 (9:10, 7:10); Chalupa – Voruda 2:1 (10:6, 6:10, 10:7); Fík, Matějka, Chalupa – Smitka, Hokr, Voruda 2:0 (10:9, 10:7); Köhler, Kápar, Hrdlička – Kanda, Knebl, Jarolím 0:2 (6:10, 8:10); Fík, Köhler – Voruda, Smitka 2:0 (10:7, 10:7); Chalupa, Kápar – Hokr, Kanda (Knebl) 1:2 (10:8, 4:10, 7:10). (hh)